Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T17:37:09+01:00
Atrząc na to z jednej strony człowiek poświęcajacy sie jakiejś idei powinien miec rodzine. Rodzina jest ważna bo wspiera w tródnych sytuacjach.Lecz z drugiej strony człowiek posiadajacy rodzine nie ma dla niej czasu ,zaniedbuje ją.Są przez to kłutnie rozwody. Człowiek oddajacy sie jakiejś idei powinien pamietac o tym co go otacza czyli swoich bliskich. Jezeli człowiek wie ze nie bedzie w stanie zając sie dwoma waznymi rzeczami to niestety musi zrezygnowac z jednego.I w tym momencie powinien zadać sobie pytanie co jest dla niego ważniejsze.Jezeli rodzina oczywiscie powinien ją założyć. Jeśli praca lubi idee są ważniejsze taki człowiek nie powinien nigdy zakładac rodziny.
2009-12-10T17:38:24+01:00
Człowiek poświęcający się ważnej idei,powinien żyć samotnie,ponieważ rodzina wymaga sporo uwagi.Nie można pogodzić tych dwóch rzeczy.Np.prace naukowe pochłaniają bardzo dużo czasu,taki człowiek krzywdzi swoją żonę i dzieci,będzie skupiał się wyłącznie na pracy zawodowej skazując najbliższych na samotność.Popatrzmy na romantyków,którzy tworzyli piękne dzieła,lecz byli samotni.Nawet gdy mieli rodzinę byli nieszczęśliwi,ponieważ rodzina ich przytłaczała,czuli się uwiązani i nie mogli swobodnie tworzyć.Taki człowiek potrzebuje miłości,lecz za cele stawia sobie wyższe idee,które często wygrywają z tym uczuciem.Jest w literaturze wiele dzieł,które ukazują ludzi rezygnujących z miłości dla swoich wyższych celów,choćby w "Ludziach bezdomnych" Stefana Żeromskiego lub "Cierpienia Młodego Wertera" Goethego. Człowiek powinien robić to w czym się sprawdza. Ludzie często porywają się na nie możliwe do wykonania,lecz wierzą że to ma sens i przemierzają wiele krajów by potwierdzić swoje wymysły.Gdzie tu jest miejsce dla rodziny,która z pewnością nie chciałaby co chwilę zmieniać miejsca zamieszkania dla jakiejś idei głowy rodziny. Niestety ,ale człowiek bardzo ambitny z góry skazany jest na samotność.
2009-12-10T17:41:27+01:00
Moim zdaniem człowiek, który chce poświęcić się ważnej idei, nie powinien zakładać rodziny. Może ją skrzywdzić, bo będzie więcej czasu poświęcać swojej kariery niż dla rodziny. Jego rodzina będzie samotna. Osoba, która będzie poświęcać się ważnej idei więcej czasu będzie poświęcać dla kariery niż dla swojej rodziny. Następnie może się zdarzyć, że żona nie wybaczy mu tego, iż wybrał sławe, kariere od rodziny. Artysta wtedy przekona się, jak to jest być kimś samotnym i co to tęsknota.