Napisz opowiadanie z elementami opisu i dialogiem dotyczące zdarzenia, którego nie można racjonalnie wytłumaczyć. Możesz przedstawić wymyśloną sytuację lub przygodę, która przytrafiła Ci się na prawdę. lub wymyślona


Proszę o pożądne prace. DZIĘKI :) PILNE

1

Odpowiedzi

2009-12-10T18:18:22+01:00
Noc. Dochodziła już prawie północ. Siedziałam jak zwykle na łóżku zaczytana w ulubioną książkę która była moim nieodłącznym towarzyszem. Nie miałam ochoty spać, co zdarzało się coraz częściej. Moja siostra, która dzieliła ze mną pokój spała na sąsiednim łóżku. I właśnie wtedy to się stało. Przed oczami przemknęła mi mglista postać, jakby widmo. Zmrużyłam oczy, odkładając książkę na bok. Miałam dziwne przeczucia, chociaż nie mogłam określić czego dotyczą bo nie wiedziałam sama. Nagle poczułam przenikliwe zimno, tak jakby wyszła teraz na dwór, gdzie obecnie padał śnieg i zapewne był mróz. Moja siostra poruszyła się niespokojnie przez sen i otworzyła gwałtownie oczy.
- Otworzyłaś okno? - spytała, podnosząc się i drżąc delikatnie.
- Nie...ale także czuję to zimno.- odpowiedziałam cicho, miałam wrażenie że nie jesteśmy tu same. Wtem rozległ się wielki huk. To okno otworzyło się gwałtownie i z hałasem uderzyło o ścianę. Wstałam szybko, co uczyniła także moja siostra ze strachem w oczach.
- Dlaczego ono się otworzyło? Było zamknięte!
Co się dzieje? - spytała Kasia, mówiła szybko i rozglądała się zdezorientowana.
- Nie wiem. - odpowiedziałam jakby w transie i podeszłam do okna, gdzie na parapecie leżała czarna róża. Dziwne w życiu jeszcze takiej nie widziałam. Kiedy wzięłam ją w palce szyba w oknie pękła a miliony kawałków szkła potoczyły się na ziemię. Siostra krzyknęła.
- Wyrzuć to! Wyrzuć! To jest przeklęte! Jestem pewna! - krzyczała machając rękoma w stronę róży. Pokręciłam przecząco głową. Do pokoju wpadli zaniepokojeni rodzice. Ja nadal obracałam dziwny kwiat w dłoni, kiedy nagle puszkiem palca dotknęłam jednego z kolców. Zrobiło mi się ciemno przed oczami. Zemdlałam...


[ Napisane w całości przez mnie. Możesz ewentualnie zmienić osobę.]
12 4 12