Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T19:24:45+01:00
Polska zapłaci fortunę za ratowanie klimatu
92 miliardy euro do 2030 roku ma Polskę kosztować ratowanie klimatu - wynika z raportu firmy McKinsey, który zostanie dzisiaj ujawniony. Czy nas stać na tak gigantyczny wydatek? Premier Donald Tusk nie ma wątpliwości: "Nie ma sensu ekologicznie zarzynać gospodarki".

Sarkozy i Brown wzywają do wprowadzenia podatku dla bankierów
We wspólnym artykule opublikowanym w czwartek w amerykańskim dzienniku The Wall Street Journal prezydent Francji Nicolas Sarkozy i premier Wlk. Brytanii Gordon Brown wzywają do opodatkowania bonusów, jakie banki przyznają swym pracownikom.

Co grozi za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu
Za najgroźniejsze przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu sądy będą mogły obok orzekania o pozbawieniu wolności zasądzać wyższe niż obecnie kary grzywy. Ich górna granica może sięgnąć 3000 stawek dziennych.

Zalecenia racjonalne ale mało realne
FINANSE PUBLICZNE. RAPORT BANKU ŚWIATOWEGO Eksperci Banku Światowego przygotowali raport „Strategia finansów publicznych na rzecz wzrostu. Analiza wydatków publicznych”. Wśród ich propozycji dotyczących reformy polskiego systemu finansów publicznych znalazło się m.in. zmniejszenie zadłużenia publicznego, konsolidacja finansów publicznych oraz redukcja i racjonalizacja wydatków.

Citigroup bliska sprzedaży dochodowego bankunr 209 (2585) z 2009-10-26
Gdy w zeszłym roku Waszyngton ratował Citigroup i inne amerykańskie instytucje finansowe, nie przewidywano, że z tego powodu meksykańska spółka zależna Citi znajdzie się w oku politycznego cyklonu. W owym czasie chodziły słuchy, że Citigroup chciałaby sprzedać Banamex – jedną z gwiazd swej blednącej galaktyki.

Ekologiczna Unia Europejska stawia Amerykanów pod ścianąnr 197 (2573) z 2009-10-08
Komisja Europejska przeznaczy aż 50 mld euro na rozwój inwestycji przyjaznych środowisku. To wyzwanie rzucone Stanom Zjednoczonym i zarazem próba zmuszenia Ameryki do podpisania nowego pakietu klimatycznego na grudniowym szczycie ONZ w Kopenhadze.