Odpowiedzi

2009-12-11T14:00:51+01:00
Moim pierwszym argumentem będzie cytat Jonathana Carrolla

"Osobowość to rzeczy, które trzyma się na nocnym stoliku."
Tak naprawdę interpretacji tego cytatu może być wiele
Lecz gdyby się mu bardziej przyjrzeć można zauważyć dobrze schowany ukryty przekaz o tym , że Osobowość czy Atrybuty
to coś co jest tylko nasze i trzymamy to blisko siebie. jak również pokazuje nam " nocna szafka " ukryte odniesienie do życia.
Co za tym idzie ?
oczywiście fakt , że to jakie atrybuty stawiamy "na nocnej szafce"
świadczą o tym , że są one tylko nasze co oznacza , że od nich zależy nasza osobowość i nasze cechy...

Drugim argumentem będzię odniesienie do młodzieży
Ludzie młodzi ... Każde task naprawdę z nich różni się i to tak bardzo , że niemożliwe jest przypasowanie jednego do drugiego dlaczego ? Czy chodzi im o oryginalność ? Czy po prostu o wyrażanie własnego zdania i to kim się jest przez atrybuty które świadczą o różnych kulturach , społeczeństwach czy też sektach bądź klubach .... Gdyby wszyscy posiadali takie same atrybuty byliby nudni , ponieważ każdy człowiek byłby taki sam ... Przewidywalny , mało interesujący, nudny ....
A tak jesteśmy ciekawi innych ludzi Chcemy ich poznawać i nie raz chcemy być tacy jak oni lecz nie oznacza to to , że chcemy być kopią drugie człowieka a to , że zainspirowały nas jego niektóre zalety...


trzecim i kończącym moją wypowiedz argumentem będą tak naprawdę rodzice, Dlaczego ? Ponieważ to od rodziców zależy bardzo wiele dlatego , ze nas wychowują ... Pokazują nam dobre i złe strony zachowań czy czynów , które mają bardzo wielki wpływ na nas. Środowisko w jakim się wychowujemy daje nam też wielokrotnie przykład ( lecz nie zawsze są one dobre i właściwe) Ale kto z was nie przyzna mi racji , że dziecko wychowywane w takim a nie innym środowisku widzi co dzień co dzieje się koło niego i po części jest to dla niego wzorzec do naśladowania... KAżdy z nas chciał kiedyś być kimś kogo nie wiem ... Zobaczył daj my na to w telewizji , na ulicy , w opciągu .... Można by wymieniać do skutku ... Ale nie oto mi chodzi chcę pokazać jak czasem trudno jest znaleźć dsobre wzorce na których młodzież sie kształtuje jak trudno jest im znaleźć odpowiednie atrybuty które jednocześnie będą odzwierciedlać ich samych ... A kto to może lepiej zrobic jak rodzice ? .... Owszem ktoś powie , że rodzice nie zawsze dają nam dsobry przykład .. I Tu ma racje ... Ale Czy ja ... Czy sąsiadka z naprzeciwka , czy nauczycielka ma na to wpływ ?
Czasem takie właśnie dzieci widząc , ze rodzice nie potrafią dac im dobrego przykładu nie raz bardziej są dojżaŁe niż inne dzieci .. Dlaczego ? pada kolejny raz pytanie ? Ponieważ muszą szybciej przestać być dzieckiem, bo życie pokazuje im , że " Życie to nie bajka" jak powiedziała mi kiedyś mądra osoba.

Dziękuję .


Mysle , że mogłam Ci pomóc ....
Może coś być nie składne albo pokićkane z góry sorry bo pisałam to jednym ciągiem a naprawdę nie chce mi się tego czytać znowu i sprawdzać xD Wybacz ;)
tam musisz po prostu zmienić jeśli jesteś chłopakiem xD
na " em . Łem. " czasami tam, mi się zdarzyły takie końcówki jako ..-ła ...- łam ;]

Pozdro. Nati