Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T19:22:29+01:00
Adam i Ewa zostali wygnani z raju.W końcu nadszedł dzień ,w którym Ewa urodziła pierwszego potomka.Na imię dostał Kain.Następnym z kolei synem był Abel.Wtedy Kain stał sie nerwowy.Bardzo nie lubił patrzeć jak jego matka zajmuje się młodszym bratem.Był po prostu zazdrosny, a także chciał być jako jedyny w centrum uwagi.Oczywiście wszystkie obowiązki spoczywały właśnie na nim.
Pewnego dnia obaj bracia składali ofiarę Bogu.Kain-bogactwa przyrody,plony,owoce ziemi.Abel zaś - pierworodne bydło ze swojej trzody.Niestety jednynie dym z ofiary Abla uniósł się ku niebu.Na to Kain bardzo zdenerwowany oszukał brata.Abel nic nie wiedziąc podszedł do brata ,a ten wyniósł go na odległe pole ,zabi oraz zakopał w ziemi.Na to bóg znając prawdę powiedział,ze Kain już nigdy nie otrzyma plonu z ziemi.Również skazał go na tuacza i zbiega.Został wygnany.
Adam i Ewa mieli nastepne dziecko,Seta.Adam zaś zmarł w wieku dziewięćset trzydzieści lat.
1 1 1
2009-12-10T19:28:53+01:00
A więc było dwóch braci Kain i Abel . Abel był faworyzowany przez rodziców co strasznie denerwowało Kaina był po prostu zazdrosny . Abel dostawał lżejsze prace niż Kain . Pewnego pięknego dnia Kain poszedł z Ablem i Kain zabił go i zakopał w ziemi po czym Bóg powiedział Kainowi ze już nigdy nie uzyska plonu z ziemi i skazał Kaina na wieczne tułactwo.