Odpowiedzi

2009-12-10T19:38:21+01:00
Kochany Marcinie !! Nowy Sącz 07.07.2010
Na wstępie mojego listu pragnę Cię gorąco pozdrowić. Tak myśle co by Ci tu napisać ...
Starożytna Grecja jest przepięknym miastem. Grecy znają ją również jako Hellada. Z tego co sie dowiedziałam było tutaj dużo majątków. To tak naprawdę z Grecji wyszła Mitologia J.Parandowskiego. To tutaj wszystko się zaczeło. To tak naprawdę tutaj odkryto meta i rudy żelaza.

PS: Pozdrawiam Cię gorąco :)


Marysia
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T19:52:25+01:00
10-12-2009r
Drogi kolego!

Odkąd wyjechałem do Grecji dawno się nie widzieliśmy a co gorsza nawet ze sobą nie rozmawialiśmy.Wiem, że ten wyjazd może zakończyć naszą przyjaźń, ale nie martw się już niedługo wracam. Mi też bardzo brakuje naszych spotkań. Piszę Ci ten list, abyś wiedział jak jest tu pięknie. Może za rok razem się wybierzemy.
Grecja to piękne państwo. Jest niezwykłe i uważam, że nie ma takiego drugiego miejsca na ziemii. Zwiedzając dobytek ich kultury zastanawiam się ile lat już te budowle tam stoją. Widziałem te budowle, bardzo zainteresowały mnie kolumny, są tak pięknie rzeźbione. Byłem na Akropolu, teraz wiem jak wielką wagę przywiązywano do bogów. Spacerując zauważyłem wiele znaków, które wskazują na to, że ten kraj był bardzo piękny i religijny. Widać wiele pozostawionych śladów po starożytnych polis.
Mam nadzieję, że za rok wybierzemy się tu razem. Będziemy mogli wspólnie zastanawiać się nad dorobkiem Greckiej kultury. Jeszcze do Ciebie napiszę.
(imie)
8 5 8