Wybierz sie na wycieczke w teren i dokonaj obserwacji, jak wyglada otoczenie twojego miejsca zamieszkania. Zwroc uwage na nieprawidlowe dzialanie czlowieka prowadzace do degradacji srodowiska przyrodniczego. Pomysl jak mozna temu zaradzic. Zapisz swoje wyniki.

jak mozecie to pomuzcie :-P ma to zajmowac okolo strone w zeszycie nie chodzi mi o to by zrobiliscie cale zadanie ale chociaz naprowadzic z gory ThX :))

1

Odpowiedzi

  • An93
  • Początkujący
2009-09-06T21:36:36+02:00
Na terenie, w którym mieszkam, znajduje się dużo zieleni, gdzie wypoczywają mieszkańcy. Niestety niedaleko można znaleźć olbrzymie ilości śmieci wyrzucane przez innych ludzi. Powstające tam bakterie są groźne dla otoczenia zarówno dla ludzi jak i przyrody, część z nich wędruje w głąb ziemi, gdzie niszczy korzenie drzew doprowadzając do ich obumierania. Wędrujące w ziemi bakterie docierają do podziemnych wód, które są czerpane przez miasta jako wodę pitną i w ten sposób, po części, jadamy swoje własne śmieci. Dlatego należy ograniczyć wywozu śmieci w las, do minimum. Nie trujmy się, od tego zależy nasze zdrowie i życie.
2 5 2