Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T18:12:44+01:00
Julia:Miała 14lat. Była bardzo posłuszna rodzicom (przed poznaniem Romea), była rozważna bardzo ładna. Rodzice chcieli by wyszła za Parysa. Julia gdy poznała Romea zmieniła swoje zachowanie nie do poznania. Straciła oparcie w rodzicach, gdyż przestała zgadzać się rodzicom. Zaczyna bronić swojego stanowiska. Ryzykuje życie dla ratowania związku z Romeem Monteckim. Na końcu popełnia samobójstwo.

Romeo: Miał on około 18-20 lat, gdy go poznajemy jest nieszczęśliwie zakochany w Rozalinie i, przez ta miłość jest smutny. Ucieka od świata. Po czasie na balu w domu Kapuletich poznaje Julie. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Julia też go pokochuje. Po czasie spotykań biorą potajemny ślub. Romeo zabił Tybalta i Parysa. Był porywczy i poświecił swoje życie zabijając sie dla Julii. Zabił się wypijajac trucizne.


Miłosc pokona wszelkie przeciwności. Jest uczuciem ponoc najpiękniejszym, ale również najtrudniejszym. Potrafi dac radośc i szczęście, ale także potrafi zabic. Miłośc od dawien dawna była tematem wielu utworów, przedstawiano ją jako szczęśliwą, była przyczyną wielu konfliktów, określano ją jako uczucie ponad czasowe, które nadaje sens ludzkiej egzystencji. Zawsze coś staje na przeszkodzie kochankom. Jednak miłośc dodaje skrzydeł, daje ogromną siłę , która może przenosic góry, pokonac wszelkie przeszkody. Postaram się to udowodnic w poniższych argumentach.
Pierwszym argumentem potwierdzającym słusznośc tej tezy była miłośc przedstawiona w dramacie W.Szekspira pt. ,, Romeo i Julia". Jest to ponadczasowa, najpiękniejsza historia najprawdziwszej miłości i tragicznej śmierci dwojga młodych bohaterów. Romeo i Julia pochodzili z dwóch skłóconych ze sobą rodów. Mimo nienawiści rodzin, przeciwności losu i wszelkich przeszkód, postanowili byc razem.
Dramat Szekspirowski pokazał nam uczucie zdolne stwic czoło wszelkim przeciwnościom losu. Bohaterowie wiedzieli , że nie mogą liczyc na akceptacje ze strony krewnych, lecz mimo to walczyli o swoją miłośc i konsekwentnie bronili swego prawa do szczęścia. Ich miłośc pokonała wszystko, co stanęło im na drodze, choc doprowadziła do śmierci obojga. Była to śmierc z miłości.
Innym przykładem potwierdzającym tezę, że miłosc pokona wszelkie przeszkody, może byc przykład z teraźniejszego życia. Często spotykamy się, lub słyszymy o sytuacjach w których dwoje kochających się ludzi pragnie byc razem mimo sprzeciwów rodziny i w związku z tym bierze potajemnie ślub lub uciekają z domu rodzinnego, by życ razem w szcześciu.
Moim zdaniem te argumenty potwierdzają słusznośc tej tezy. Miłośc jest jednym z elementów ludzkiego istnienia. Człowiek nie potrafi życ, nie kochając.połącz sobie to w jedną całośc i będziesz miał super wypracowanie :P

2 4 2