Odpowiedzi

2009-12-10T21:36:10+01:00
Na pierwszy rzut oka wydaję się ,że Mały Książe to książka dla dzieci ,ale po przeczytaniu stwierdzam ,że nie tylko .Ma przyjemną okładkę ,na której centralne miejsce zajmuje mały,sympatyczny człowiek stojący na skale,przypominającej swym wyglądem Ziemię lub jakąś inną planetę.Po przeczytaniu dedykacji można zauważyć ,że Antone de Saint-Exupery dedykował książkę swojemu dorosłemu przyjacielowi.
W tym utworze ważną rolę spełniają refleksję nad istota szczęścia,przyjaźni ,miłości i odpowiedzialności .Wszystkie te tematy są ważne w życiu każdego człowieka .Bohaterowie,których spotyka Mały Książe w swej podróży po planetach,prezentują zachowania charakterystyczne dla dorosłych.Okazało się ,że baśniowa książka ukazała całą filozofię życia.
Za bardzo pouczający uważam rozdział o spotkaniu Księcia z lisem ,który wyjawił chłopcu swój sekret,Dobrze widzi się tylko sercem'.Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.''
Myślę ,że kto raz przeczyta tą książkę będzie do niej zawsze wracał.Można w niej odnaleźć radość dzieciństwa i poznać rady życiowe.
28 3 28
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T21:37:57+01:00
Uważam, ze lektury szkole są bardzo potrzebna oraz ważna częścią edukacji każdego człowieka. Nie wszystkim chce się czytać książki, ale gdy w szkole jest to zadanie, to nieuniknione jest przeczytanie choć jej fragmentu. Z książek tych możemy się bardzo wiele dowiedzieć o życiu, jak postępować.. Jedna z takich lektur jest "Mały Książę". Tytułowy bohater ma za zadanie zmierzyć się z trudnym wyborem. Opuszcza swoja planetę aby zobaczyć inne, zostawiając tym samym swoja różę na zamieszkałej przez niego planecie. Uważał on, ze znajdzie inna różę. Owszem, były. Ale po pewnym czasie doszedł do wniosku, ze jego jest jedyna, niepowtarzalna.. Ze nigdzie drugiej takiej nie ma. Książka ta nie jest obszerna czy tez nudna, wręcz przeciwnie jest właśnie napisana ciekawie. Możemy zaczerpnąć wiele rad na temat własnego postępowania z wyżej opisanej książki oraz wielu innych.
63 4 63