Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T21:14:36+01:00
Przykładowe 3 wodorotlenki :

Wodorotlenek sodu

Służy do wyrobu mydła środków piorących, celulozy, jedwabiu wiskozowego, barwników, papieru, szkła, detergentów. Jest stosowany w przemyśle włókienniczym, regeneracji kauczuku, do rafinacji ropy naftowej. Jest ważnym odczynnikiem, stosowanym w laboratoriach.
Wodorotlenek potasu

Jest stosowany do produkcji mydła, jako środek suszący i bielący, jako odczynnik chemiczny, w technikach graficznych, a także do syntezy innych związków potasu. Wykorzystuje się go w litografii w procesie grawerowania oraz do pochłaniania gazów np. CO2 z powietrza, rytownictwie. Jest też stosowany jako odczynnik laboratoryjny.
Wodorotlenek wapnia

Jest wykorzystywany w przemyśle grabarskim, cukrowniczym, jest stosowany jako sztuczny nawóz do gleb „kwaśnych” w celu zwiększenia ich żyzności. Jest używany do zmiękczania wody oraz do odzyskiwania amoniaku z roztworów chlorku amonu w procesie produkcji sody. Wapno gaszone zmieszane z piaskiem tworzy zaprawę wapienną, stosowaną w budownictwie. Wapno gaszone zmieszane z wodą tworzy mleko wapienne, które służy jako środek dezynfekcyjny do bielenia wnętrz mieszkań, budynków gospodarczych, zwalczania szkodników w sadownictwie. W cukiernictwie służy do oczyszczania soku buraczanego.
1 5 1
2009-12-10T21:17:05+01:00
PRODUKCJA roznych srodkow czyszczacych
produkcja barwnikow
produkcja celulozy
przemysly petrochemiczne
produkcja gumy
garbarstw
budownictwo
cukiernictwo
bielenie drzew
nawozy sztuczne
zmiekszenie wody
produkcja srodkow pioracych
produkcja sztucznego jedwabiu