Odpowiedz na pytania:

1.Czy plakaty powinny być rozwieszane? Odpowiedź uzasadnij w 2-3 zdaniach.

2.Czy może istnieć życie bez Internetu? Odpowiedź uzasadnij w 2-3 zdaniach.

3.Czemu nam służy oglądanie telewizji? Odpowiedź uzasadnij w 2-3 zdaniach.

4.Czy oglądanie filmów jest szkodliwe? Odpowiedź uzasadnij w 2-3 zdaniach.

5.Czy wiadomości bez używania odbiornika radiowego mogły by być inaczej przekazywane? Odpowiedź uzasadnij w 2-3 zdaniach.

6.Co wyniesie człowiek czytając książki? Odpowiedź uzasadnij w 2-3 zdaniach.

2

Odpowiedzi

2009-12-10T21:40:28+01:00
1. Uważam, że plakaty poniwnny być rozwieszane, ponieważ świadczy to o tym, że my w Boga wierzymy. Powinno być wiecej plakatów, ponieważ coraz więcej ludzi traci wiarę w Boga.
2. Myślę, że świat moze istnieć bez internetu, ponieważ dawniej ludzi żyli bez niego i jakoś dawali sobie radę. Z drugiej strony internet jest pomocny na przykład w odrabianiu lekcji bądź szukaniu informacji na jakis temat.
3. Z telewizji możemy dowiedzieć się bardzo dużo. Możemy się dowiedziec co się dzieje na przykład na drugim końcu świata.
4. Oglądanie filmów jest szkodliwe, ponieważ gdy długo siedzimy przed telewizorem bola nas oczy. Powinno się oglądać telewizję z conajmniej 3-4 metrów inaczej staniemy się ślepi.
5. Zamiast odbiornika można się porozumiewać ustnie. Dawniej było tak, ze różne wiadomości rozchodziły się ustnie wiele razy szybciej.
6. Czytając książki mozna się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Można w ten sposób poznać świat.
2009-12-10T21:44:22+01:00
1. Uważam, że plakaty powinny być rozwieszane, jednak nie powinny one zaśmiecać otoczenia. Mam tu na myśli plakaty służące reklamom np banków i kredytów.
2. W naszych czasach internet stał się standardem, bez którego często nie potrafimy się komunikować. Ludzie bez dostępu do internetu bardzo wiele tracą jednak nie ogranicza to w żaden sposób naszego życia. Dlatego tez uważam że życie może istnieć bez internetu.
3. oglądanie telewizji poszerza nasz światopogląd. Dzięki niej możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o których dotychczas nie mieliśmy pojęcia.
4. Oglądanie filmów może być szkodliwe tylko w zależności od interpretacji treści. Do danego filmu możemy podchodzić zarówno biernie jak i aż zanadto emocjonalnie co może doprowadzić do przykrych sytuacji.
5. Mogły by byś one przekazywane tak jak dawniej tylko i wyłącznie za pomocą prasy. Zachęcało to ludzi do czytania
6. Dzięki książką możemy sami interpretować i wizualizować sobie świat w niej zawarty. Rozwijamy w tedy własną kreatywność i słownictwo, bez żadnych ograniczeń narzuconych przez reżysera. Odkrywamy dzięki temu nowe strony i cechy naszego zycia.