Do radakcji szkolnej gazetki w sprawie zamkniecia dyskusyjnego klubu filmowego znajdujacego sie przy szkole.
wskazówki: na poczatku okresli cel listu , napisac o rolli klubu w zyciu studenckim podac 2 powody dlaczego nie powinni zamykac gpi zachecic innych do wyrazenia swoich opinni oraz wyrazic nadzieje za klub niezostanie zamkniety

1

Odpowiedzi

2009-12-10T23:03:41+01:00
Do redakcji szkolnej gazetki!
Chciałabym wyrazić swoje zdanie na temat zamknięcia dyskusyjnego klubu filmowego który znajduje się przy naszej szkole. Uważam, że to nie jest dobry pomysł. Klub filmowy działał od wielu lat, czasem bywało burzliwie ale zawsze wnioski w nim wyciągnięte zawsze wychodziły nam, młodzieży na dobre. Chodziliśmy do kina na wszelakie nowości, ale i sięgaliśmy do klasyki, polecaliśmy wszystko co było tego godne, a odrzucaliśmy co było mało interesujące. Często nasze propozycje były przedstawiane w większym gronie np. na lekcjach j.polskiego z czego zadowolone było nawet ciało pedagogiczne. Czuliśmy, że dzieki nam nasi szkolni koledzy zaczeli inaczej patrzeć na sztukę filmową ,a nie tylko jak na kolejny kasowy sukces, nawet niektórzy z nich stawali dzięki temu do wszelakich konkursów z tej wlasnie dziedziny. Ale i dzięki dyskusjom jakie prowadziliśmy na temat wszelkiej filmografi rozwineliśmy naszą formę przeprowadzania rozmów i jej kulture. Także uważam iż zamknięcie tego klubu sprawi, że nasza szkoła i jej uczniowie znów stanie się zwyczajna, bez żadnej możliwości rozwoju.
Tak więc, Studenci! Wszyscy ci którzy w jakikolwiek sposób brali udział w klubie, apeluje napiszcie podobne wnioski, a na pewno co piszę z pełną nadzieją wciąż będziemy mogli się chwalić swoim klubem, i tym, że w nim byliśmy.