Odpowiedzi

2009-12-11T12:55:41+01:00
NIEPOKALANA.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – zawsze był to ważny dla mnie dzień i zawsze uroczysty, święty. Zdarza się usłyszeć w pobożnych rozmowach, że „niepokalane poczęcie” to początek życia Jezusa. Owszem, prawdą jest, że Syn Boży, Jezus Chrystus, nie był skażony żadnym grzechem . Jednakże tajemnica niepokalanego poczęcia odnosi się do życia Maryi, Matki Bożej. W odwiecznym planie zbawienia Ta, z której Zbawiciel miał wziąć ciało, nie mogła być skażona grzechem pierworodnym. U Boga, który żyje w Wieczności, skutek odkupieńczej ofiary Chrystusa na krzyżu - jako wyjęcie Matki Syna Bożego spod prawa grzechu pierworodnego – mógł być bez żadnej trudności zaaplikowany na samym początku Jej życia, w chwili poczęcia w łonie swej matki Anny. Jej poczęcie, jako nietknięte grzechem dziedziczonym przez ludzkość od pierwszych rodziców, było więc niepokalane
2009-12-11T14:24:26+01:00
1. Kto wierzy w Biblię, ten wie, że prawo Boże zabrania cudzołóstwa, nierządu i spędzania płodu, a szacunek dla tego prawa jest dla niego pod wieloma względami ochronymi, ponieważ co by to było gdyby ludzie nie trzymali się jakiś wytyczonych sobie granic lub praw.

2.Jana Marii Vianney powrócili do Kościoła katolickiego. Papież postawił też ks. Rangela na czele personalnej Administratury Apostolskiej św. niedzielnej Eucharystii, modlitwie, kontemplacji i świętowaniu niedzieli.