Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T14:22:31+01:00
Drodzy nauczyciele, koledzy i koleżanki ...
Dzisiaj jest "Zień Ziemi" Chciałbym z tej okazji wygłosić przemówienie na temat " I Ty możesz zostać ekologiem" ...
Ile razy nam się zdarzyło drodzy koledzy i koleżanki przechodząc koło pobliskiego lasu czy pakru o mało się nie przewrócić o śmieci zalegające ziemie ? napewno każde z was przyzna mi racje , zę wielokrotnie zdarzyło się mu czy jej kiedy szedł parkiem , lasem natknąć na choćby jednego śmiecia... szklana butelka , plastikowy papierek .. Tak naprawdę nie znam osoby która by nie wyrzuciła za soba jakiegoś śmiecia bo nie chciało jej się po prostu zanieść go do kosza czy też schować i wyrzucić koło domu ... Sam fakt , że mi też to się zdarzyło skłonił mnie właśnie dzisiaj do myślenia , że Ziemia ma tak naprawdę setki milionów lat. czy pierwsi ludzie śmiecili ? ... Nie dlaczego ? Bo nie było czym śmiecić bo nic nie było ... Owszem prawda ale my również mamy możliwość nie śmiecenia lecz tego nie robimy dlaczego ? Z przyczyny lenistwa! Tak moi drodzy po prostu nam się nie chce...Oczywiście jak dziewczyna jest z chłopakiem na randce i są na romantycznym spacerze odajmy na to , że jeszcze coś jedzą czy to " żelki " czy jakieś " łakocie" to nie będzie im się chciało tego zanosić do śmietnika więc tak gdzieś jak druga osoba nie patrzy " bach w trawe"! prawda , że tak jest ?
A Kiedyś mądry człowiek powiedział " Zostawimy po sobie pamiątkę jaką będą nasze śmieci " ... Kto się ze mną nie zgodzi ? Moi drodzy jest tego jakiś plus ... Za 20 lat jak będziecie mieli dzieci , rodziny ... Weźmiecie swoich potomków .. pójdziecie w to miejsce gdzie byliście niegdyś na randce z ich mamą i powiecie " Tu byłem byłam na randce z waszym tatą z waszą mamą" .... A dzieci które uczą się w szkole o recyklingu powiedzą .... " dlaczego tato śmiecisz ? .... Przecież nie można śmiecić w lesie / parku " ... Jak się w tedy poczujecie moi drodzy ? ...
Zachęcam was dzisiaj zastanówcie się nad moimi słowami kiedy będziecie zbierali śmieci ... i uczcie innych , że nie warto zaśmiecać naszego świata dlatego , żeby nasze dzieci również miały okazje móc żyć w takim środowisku jakie mieliście Wy.
Dziękuję za poświęcenie mi chwili :+)

Mysle , że choć cześć wykorzystasz na swoje przemówienie xD
Ja jak chodziłam do gimnazjum napisałam podobne i wierz mi ale do dzieciaków coś dotarło ... A jeśli masz to pokazać nauczycielce to mam nadzieje , ze szczęka jej opadnie :)

Powodzenia Nati :)
1 1 1