Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T15:38:13+01:00
Wiersz Adama Mickiewicza pod tytułem ,, Powrót Taty'' wzbudza u mnie wielkie wzruszenie.
Opowiada o tym, jak ojciec do domu długo nie wracał, więc matka wysłała dzieci żeby modliły się za tatę. Aż nagle... Słychać tarkot! Dzieci patrzą, a tu ich ukochany tato jedzie. Radości ku temu było wiele. Ale niestety, po chwili radości pojawili się zbójcy. Ociec podniósł ręce i powiedział im, żeby wzięli co chcą, tylko jego zostawili i dzieci w spokoju. Zbójcy wszystko zabierali i krzyczeli o więcej, a po chwili starszy nakazał im, aby przestali. Ojciec nie wierzy, że są cali i dziękuje. Tamten mówi że nie ma za co dziękować, iż on też ma żonę oraz dziatki, i że jak słyszał modlitwę ich dzieci to od razu się wzruszył. Na końcu starszy zbój, żegnawszy, powiedział dzieciom, by się kiedś i za niego na górce pomodliły.
Wiersz pokazuje nam, iż nawet złe osoby potrafią się wzruszyć i ponieść emocjom. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autor nam to pzrekazał. Wiersz jest bardzo emocjonalny i potrafii wzbudzić w każdym wzruszenie i ulgę, że jeszcze są na tym świecie osoby o dobrym sercu.
2009-12-11T18:42:11+01:00
Ballada Adama Mickiewicza pt. " Powrót taty" opowiada o pewnych dzieciach. Dziatki są bardzo pobożne . Dużo się modlą i chodzą do kościoła. Za Ojca uważają samego Boga. Odmawiają modlitwy i czekają kiedy Bóg do nich przyjdzie.