Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-07T16:37:52+02:00
Pokora jest uprzejmą stanowczością, zdecydowaniem i mądrością:P Jest to misja, życiowy cel. Człowiek pokorny mówi tylko prawdę. Pokora to świadome, intencjonalne, dążenie do wypełnienia własnego życia miłością i pelnią szczęście...

pozdro:P
2 5 2
2009-09-07T16:39:28+02:00
Pokora – cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami.Jak mówi znany holenderski psychiatra, Gerard J. M. van den Aardweg: "Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej".
W chrześcijaństwie cnota ta nabiera znaczenia w odniesieniu do Boga. Polega na uznaniu swoich grzechów i Boga jako źródła pochodzenia wszelkiego dobra. Jest uważana za fundament pozostałych cnót ludzkich i nadprzyrodzonych.Jak pisze Faustyna Kowalska w swoim Dzienniczku: "Jak można się podobać Bogu, kiedy pycha i miłość własna rozsadza i pokrywa się, że stara się o chwałę Bożą, a tu tymczasem idzie o chwałę własną. Kiedy to spostrzegam, bardzo mnie to boli".