Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T17:11:29+01:00
W Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN prowadzone są badania w zakresie ewolucji gwiazd, teorii akrecji, astrofizyki wysokich energii, dynamiki układów gwiazdowych, kosmologii, teorii względności, astrofizyki gwiazd neutronowych, komputerowych symulacji procesów astrofizycznych i innych. W Centrum realizowanych jest około 30 projektów badawczych finansowanych przez MNiSW oraz kilka projektów międzynarodowych. CAMK posiada uprawnienia do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego.
Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN powstało w 1978 roku, na bazie utworzonego w 1956 roku Zakładu Astronomii PAN. Budowa i wyposażenie CAMK były możliwe dzięki pomocy amerykańskiego środowiska astronomicznego. CAMK był jednym z pionierskich ośrodków rozwoju numerycznych technik obliczeniowych, sieci komputerowych i Internetu w Polsce (działał tu między innymi jeden z pierwszych mikrokomputerów). Z Centrum wywodzi się wielu wybitnych polskich astronomów, pracujących w czołowych ośrodkach naukowych na świecie. Obecnie w CAMK rozwijane są wszystkie najważniejsze dziedziny astrofizyki.
  • Użytkownik Zadane
2009-12-11T17:15:40+01:00
*Przez wszystkie lata swej pracy Teleskop Hubble'a codziennie dostarczał i ciągle dostarcza na Ziemię ponad 10 gigabajtów
danych dziennie. Wykonał on już ponad 400 tysięcy niezależnych obserwacji na ponad 25 tysiącach obiektów.

*Radioteleskop – teleskop do obserwacji odległych obiektów ...

*SIRTF (Kosmiczny Teleskop Spitzera)

tylko tylko udało mi się znaleść ;-)
1 5 1