Odpowiedzi

2009-12-11T18:01:00+01:00
Ja bym zrobil tak nalewasz w wiaderko wode za raczke dowiazujesz sznureczek i krecisz dookola gdy wiaderko bedzie do gory nogami woda nie wyleci nazywa sie to sila odsrodkowa ja bym zrobil takie

Pozdro:)
2009-12-11T18:20:19+01:00
JAK MIESZAJĄ SIĘ CIECZE???

Cel doświadczenia: Porównać objętość i rozmieszczenie dwóch substancji sypkich przed zmieszaniem i po ich zmieszaniu.

Przyrządy: fasola kasza cylinder

Przebieg doświadczenia: dolną połowę cylindra wypełniamy kaszą a górną fasolą. zaznaczamy mazakiem poziom na ,którym fasola styka się z powietrzem. Zakrywamy rękom otwarty koniec cylindra i obracając cylindrem mieszamy ziarenka fasoli i kaszy. Jaką objętość zajmują substancje po zmieszaniu? w jaki sposób rozmieszczone są ziarenka fasoli i kaszy?

Wyniki obserwacji: W wyniku zmieszania tych dwóch substancji ich całkowita objętość zmniejszyła się. ziarenka obu substancji uległy przemieszczenie zajmując wolne przestrzenie pomiędzy ziarenkami tych substancji. ziarenka fasoli i kaszy znajdują się w obu częściach cylindra.

wniosek: Ciecze składają się z cząsteczek, które różnią się kształtem i rozmiarami. Cząsteczki cieczy rozmieszczone są w pewnych odległościach od siebie.Po zmieszaniu mniejsze cząsteczki wchodzą w luki pomiędzy większymi cząsteczkami.
1 5 1