Odpowiedzi

2009-12-11T18:14:30+01:00
Moim zdaniem powinno być i tak, i tak.
Mniejszość narodowa powinna kultywować swoją tradycje, ale jednocześnie w miejscach publicznych przystosowywać się do większości. Czyli, jeśli np. chrześcijanin wyjechał by do kraju arabskiego może chodzić do kościoła i we własnym domu czy pracy wieszać religijne obrazki, modlić się czy obchodzić święta. Ale na ulicy powinien nie pokazywać za bardzo swojej odmienności. Nie musiałby zakrywać się cały od stóp do głów, lecz ograniczyć pokazywanie ciała - nie nosić krótkich spodenek czy bluzek z krótkimi rękawami.
Tak samo i obcokrajowcy w Polsce - w swym domu mogą utrzymywac swoją tradycje, a na dworze mają prawo do własnego ubioru, ale powinni też szanować nasza kulturę i się do niej dostosowywać.
Czyli, po prostu trzeba znaleźć złoty środek i będąc w takiej sytuacji: oczywiście utrzymywać swoje poglody i tradycje, ale też szanować kraj w którym się przebywa.
Mniejszości narodowe powinny dostosować się do obyczajów większości mieszkańców danego państwa, ale nie przejmować dokładnie ich tradycji i kultury. Chodzi o to aby te obie społeczności się ze sobą zjednoczyły a nie wiecznie żyły w swoiei odrębności.