Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T18:45:33+01:00
Chiny - najludniejsze państwo, mające ponad 1.300 mln mieszkańców. Rozciąga się od tajemniczych, gęsto zalesionych brzegów Amuru na północy po rajską wyspę Hainan na południu oraz od krainy Kaszmiru na Zachodzie po najnowocześniejsze miasta świata (Szanghaj, Fuzhou i Tianjin) na wschodnim wybrzeżu. Jest trzecim pod względem wielkości powierzchni państwem świata, terytorium ustępujące tylko Kanadzie i Rosji. Obszar Chin zajmuje 9,5 mln km2. Stolicą jest Pekin (Beijing), a kraj podzielony jest na 21 prowincji i 5 regionów autonomicznych (Mongolia Wewnętrzna, Ningxia, Xinjiang, Tybet oraz Guangxi). Istnieją 4 specjalne okręgi miejskie, które bezpośrednio podlegają administracji centralnej stolicy. W ostatnich latach do Chin wrócił Hongkong oraz Makau. Chiny - najstarsza istniejąca nieprzerwanie cywilizacja, pełna zabytków kultury, kunsztu rzemiosła, zdumiewających krajobrazów oraz egzotyki ludów i ich zwyczajów staje się Mekką turystów i podróżników z całego świata, tych, którzy chcą odkrywać mistyczny świat orientu. Chiny to fascynujący i wyjątkowo piękny kraj. Liczne pałace i magiczne świątynie świadczą o obecności kultur, których wiek ocenia się na 4000 lat. Mur chiński o długości ponad 6000 km to jedno z najdonioślejszych dzieł ludzkości. Zakazane miasto w Pekinie, do którego przez stulecia nie wolno było wkraczać, otwiera dziś swoje podwoje. Kraj niezwykle pięknych krajobrazów, nieskończenie długich rzek, najwyższych gór, największego zaludnienia oraz miejsce, gdzie spotykają się wszystkie strefy klimatyczne. Świadomość ekologiczna Chińczyków znacznie wzrosła w ostatnich latach. Powstało wiele ustaw mających na celu ochronę powietrza i wód przed zanieczyszczeniem. W Chinach znajduje się 8 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, 24 rezerwatów biosfery oraz liczne parki narodowe i rezerwaty mające na celu ochronę naturalnego piękna tego kraju. W sumie 7,8% powierzchni kraju znajduje się pod ochroną. Zasoby energii są w chwili obecnej pokrywane w 80% przez elektrownie węglowe.

6 3 6
2009-12-11T19:19:23+01:00
Chiny -państwo w środkowej i wschodniej Azji , nad Morzem Żółtym , Wschodniochińskim i Południowochińskim.
Chińczycy stanowią 92 % ludności Chińskiej , a 8 % to mniejszość narodowa. Ludność Chin stanowi 20 % ludności świata.Przeciętna długość trwania życia Chińczyka wynosi 73 lata.Średnia gęstość zaludnienia wynosi 136 mieszkańców na kilometr kwadratowy (2004r).W Chinach jest około 50 miast o liczbie przekraczającej 1 mln mieszkańców , w tym 18 powyżej 2 mln mieszkańców.


Indie-jest to kraj w którym styka się hinduizm i islam.
Wyznawcy islamu i hinduizmu mieszkają ze sobą w sąsiedztwie , pracują razem , często się nawet przyjaźnią. Gdy dochodzi między nimi do konfliktu , wszystko traci sens , pojawia się między nimi przepaść.
4 4 4