Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T17:35:16+01:00
Prużniak - przyznam się - byłem próżniakiem i uniakałem pracy jak zaraźliwej choroby.
leniwy - Był silnym, dobrze zbudowanym młodzieńcem, lecz przy tym zarozumiały i leniwy. Rodzice Robinsona chcieli, aby ich syn został prawnikiem. On jednak nie chciał wyuczyć się żadnego zawodu, a jego awanturnicza dusza spowodowała, że zaciągnął się na statek. Marzył o dalekich podróżach i wspaniałych przygodach.
niełuk - Zamiast więc iść do szkoły albo siedzieć nad książką wymykałem się z domu, by pobiec do portu.
egoista - W ich otoczeniu ruszyłem na wzgórze, by rozejrzeć się po morzu. Wypatrywałem okrętu który mógł mnie ocalić
lekkomyślny - Jutro płyniemy do Londynu; jeśli masz ochotę wsiadaj z nami. Zobaczysz wielkie miasto, zakosztujesz marynarskiego życia...
-...Zgoda?
_ Zgoda! Zgoda! - zawałałem...
odważy - Robinson był dzielnym i odważnym człowiekiem. Kedy znajdował się na odludziu nauczył się wielu pożytecznych rzeczy. Zmieniło się jego spojrzenie na świat.
pracowity - Lecz pracujesz dla siebie. Przypomnij tylko sobie niewolę mauretanską, tam cię batem do roboty pędzili i karmili licho, a tu jesteś wolny i swobodny.
pomysłowy -Nazajutrz rano siedziałem parę godzin pogrążony w myślach, z czego zrobić dla mych kóz ogrodzenie. Najlepszy byłby bambus, lecz naprzód rósł bardzo daleko, a po wtóre nóż mój stępiał bardzo, a nie chciałem go zbyt często ostrzyć, aby się za prędko nie zużył. Wreszcie ścinanie bambusów było rzeczą mozolną.
wytrwały - rodzice nie widzieli cie od pięci lat. Trzy miesią ce wygnania to mała kara. Zresztą czekaj - do końca życia jeszcze daleko.
-Od blisko trzech miesięcy nie widziałem ani jednego statku, nie zobaczę więcej mojej ojczyzny, i tu umrę na wygnaniu
3 5 3