Odpowiedzi

2009-12-11T18:58:19+01:00
Głównym bohaterem ,, Opowieści wigilijnej'' Karola Dickensa jest Ebenezer Scrooge. Człowiek ten jest samotny, a jego jedyną i najbliższą rodziną jest siostrzeniec. Ma swój kantor, któremu poświęca się w całości.
Ebenezer jest osobą chudą i przygarbioną. Jego zimno wewnętrzne podkreśla rysy, a także wyostrza nos. Jego sine, niebieskie usta budzą krew w żyłach innych ludzi.
Sposób w jaki staruszek traktował innych pokazuje jak wielkim jest arogantem. nie obchodzą go inni ludzie, nie zaleznie kim dla niego są. Ten oschły człowiek nigdy nie cieszył się szczęściem innych.
Scrooge mimo wielu negatywnych cech był wykształcony. Prowadzenie własnego intresu to duże wyzwanie, jednak główny bohater doskonale sobie z tym radzi. Świadczy to o jego inteligencji i sprycie.
Cechami, które wyróżniają bohatera są obojętność upór i bezduszność. Ludzie uważali go za bezwzględnego sknerę. Ebenezer był nie miły nie tylko dla obcych lecz także dla swojego siostrzeńca. Zarozumiały egoista nigdy nie był skłonny do ustępstw. Nienawidzil Bożego Narodzenia co okazywał na każdym kroku.
Jednak po odwiedzinach wszystkich duchów główny bohater zmienił się. Stał się hojny i wyrozumiały. Podwyższył pensję swojego pracownika. Życzył każdemy szczęścia a uśmiechem zarażał nawet najgorszych smutasów.
Moim zdaniem jego początkowo złe zachowanie wynika z trudnego dzieciństwa. Podziwiam jego naglą przemianą i mimo, że był zły zasługuje na szacunek.
8 4 8