Odpowiedzi

2009-09-07T17:26:02+02:00
1. Dzięki wojnie rozwijają się militaria.
2. Dzięki wojnie powstaje mnóstwo nowych technologi.
3. Przez wojnę ginie masa ludzi.
4. Przez wojnę niszczony jest dorobek kulturowy ludzi, budynki, zabytki.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-07T17:26:54+02:00
Argumenty za tym, że wojna niszczy człowieka:
-wojna niszczy ludzką psychikę, pozostawia na niej trwałe ślady krzywdy, cierpienia, które bardzo często są nieodwracalne;
-wojna przyczynia się do rozwoju wielu chorób psychicznych człowieka, które powoli wyniszczają jego organizm, staje się on (człowiek) słaby, bezsilny, staje się ofiarą samego siebie;
- wojna powoduje, że człowiek zamyka się w błędnym kole, próbuje zapomnieć o przeszłości, o tym, co działo się na wojnie, ile przysporzyła cierpienia ludzkości, ale o tym nie da się tak łatwo zapomnieć, wspomnienia tak traumatyczne są nie do wyrzucenia z pamięci.
Argumenty za tym, że wojna tworzy człowieka:
-wojna tworzy zarazem nowego człowieka, bardziej wrażliwego na ludzką krzywdę, staje się on pomocny, chce pomagać;
-wojna potrafi zarazem stworzyć człowieka zahartowanego na ludzkie cierpienia, obojętnego wobec potrzebujących, takiego, który zamknie swe serce na cierpiących.
Nie wiem, czy potrzebowałaś po 4 argumenty za tworzeniem i 4 za niszczeniem. Wydaje mi się, że bardziej właściwe będzie uznanie, że wojna niszczy człowieka (jest wiele argumentów opowiadających się za tym). Może nie podałam konkretnie 4, bo w sumie nie wiem, co jeszcze można wymyślić, ale mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Podałam tylko takie naprowadzające argumenty, trzeba je będzie jeszcze rozpisać.
:)
1 5 1