Odpowiedzi

2009-12-11T20:11:55+01:00
Moim zdaniem kobietą która zasługuje na szacunek jest moja mama. Bardzo ją kocham, nie zamieniłabym jej nawet za najwięszy skarb. Szanuję ją i jest dla mnie wyjątkowa. Zawsze mogę z nią porozmawiać i zwierzyć się jej z moich problemów. Matkę ma się tylko jedną i trzeba ją szanować , kochać . Każde dziecko potrzebuje kogoś kto będzie go kochał. Każda matka jest jedyna w soim rodzaju. Dla mnie moja mama jest kobietą która zasługuje na szacunek. Wiele dla mnie robi i dla mnie jest to bardzo ważne.
1 1 1
2009-12-11T20:13:37+01:00
Według mnie na szacunek zasługuje Maria Skołodowska-Curie.
Poważ odkryła bardzo ważnych pierwiastków — radu i polonu.
Maria nie chciała za to pieniędzy czy innych wynagrodzeń po prostu przedstawiła je światu za darmo.Dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla za osiągnięcia naukowe, po raz pierwszy w 1903 z fizyki wraz z mężem i Henrim Becquerelem za badania nad odkrytym przez Henriego Becquerela zjawiskiem promieniotwórczości, po raz drugi w 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu. Do dziś pozostaje jedyną kobietą, która tę nagrodę otrzymała dwukrotnie, a także jedynym uczonym w historii uhonorowanym nagrodą Nobla w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych. Prekursor nowej gałęzi chemii — radiochemii.
Naprawdę podziw w dzisiejszych czasach nikt by tego nie zrobił za darmo chociaż dostała 2 noble ona tego przecież nie żądała.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T21:15:06+01:00
Witam!
Jaka kobieta zasługuje na szacunek?
Pierwszy argument potwierdzający moją tezę, to taki, że kobieta zasługujący na pełny szacunek to każda matka. Jako kobieta pełnoletnia, po urodzeniu synka/córeczki opiekuje się nim aż do tego czasu, gdy stanie się w pełni samodzielne. Robi za niego wszystkie czynności, karmi go, przewija, daje uczucie miłości, spędza z nim czas, czyta bajki, uczy, bawi.... Ubiera, odprowadza do szkoły, wychowuje w duchu religii... Taka osoba poświęca swemu dziecku prawie połowę swego życia i pragnie go wychować na wspaniałego człowieka...Kobieta ta jest wspaniała,jej instynkt macierzyński jest naprawdę piękną rzeczą i w pełni taka osoba zasługuje na szacunek.
Podsumowując:
Matka,to osoba kochająca, to właśnie ta osoba, która spędziła z nami całe dzieciństwo, nauczyła nas tego co umiemy do dziś, kupywała cukierki... Osobie tej zawdzięczamy wszystko, jest naprawdę cudowna!!
Pzdr.
1 1 1