Odpowiedzi

2009-12-11T20:48:25+01:00
Zawsze mozna byc dobrym czlowiekiem. Poniewaz sa na tym swiecie dobrzy ludzie , ktorzy bd pomagac innym .
2 3 2
2009-12-11T20:52:12+01:00
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach można być człowiekiem dobrym.Jest wiele sposobów na pomaganie np. możemy pomóc mamie w kuchni czy też możemy przeprowadzić starszą panią na drugą strone ulicy.Można przekazać pieniądze lub rzeczy np ubrania książki do domów dziecka itp.Wiele ludzi w dzisiejszych czasach potrzebuje pomocy,jest też wielu ludzi którzy chętnie pomagają.Dlatego uważam że w dzisiejszych czasach można być dobrym.

Też miałam to zadanie;] Miałam to sprawdzane więc powinno być ok;]<Ale nie wiem co dostałam bo Pan jeszcze nie oddał>Ale powinno być dobrze;]Pozdrawiam;]
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T20:55:44+01:00
W dzisiejszych czasach można być dobrym człowiekiem. Świat współczesny oferuje nam wiele pokus i złych rzeczy. Niektóre z nich są bardzo znane, np. alkohol, papierosy czy narkotyki. Ponadto coraz częściej ludzie nie wstydzą się używać wulgaryzmów, kraść, robić innym przykrości. Zło jest nam bardzo bliskie, ale są ludzie, którzy mimo zachęt ,,kolegów" czy innych osób nie uginają się i starają się ciągle doskonalić. Przykładem jest choćby młodzież, która tak chętnie słuchała byłego papieża Jana Pawła II nie wstydząc się wiary. Ludzie od wieków podążają na pielgrzymki i to się do dziś nie zmieniło. Rzesze wiernych spotykają się na nabożeństwach mile spędzając czas. Można być dobrym człowiekiem, gdy pozostaje się odpornym na zło i głosi się prawdy moralne i wiary, będąc także przykładem dla innych, wciąż trwając w swoich postanowieniach, ukazując silną wolę.


Serdecznie pozdrawiam :)
5 2 5