Rozprawka lub wypracowanie...
Mozna wybrac jeden z tych trzech:
1.O ile mysli zawarte w Małym Księciu wzbogaciły cię o miłości i przyjazni?-rozprawka
2."To, co wzrusza najmocniej w tym małym śpiacym królewiczu to jego wiernośćdla kwiatu, to obraz róży, który świeci nim jak płomień." Rozwiń myśl zawartą w słowach lotnika, odwołując się do przykładów wierności i miłości znających z innych lektur.
3."Jesteś odpowiedzialny na zawsze, za to co oswoiłeś".Rozwiń myśl Małego Księcia posługując się przykładami nie tylko z książki de Saint-Exuperego.
Prosze pomocy ja jestem bardzo słaby z tych rzeczy. Prace te dotyczą lektury "Mały Książe" albo po prostu napiszcie co mozecie :)

1

Odpowiedzi

2009-12-11T23:03:08+01:00
Hmmmm...więc tak...
Mały Książę wzbogacił się o przyjaźń, miłość do róży chociaż musiał wysłuchiwać jak się skarży, a nawet jak milczy. Po tym kiedy ją zostawił myśląc że nie jest mu potrzebna. Zrozumiał że tak nie jest po spotkaniu z lisem, który nauczył go tak naprawdę co to jest przyjaźń. Mały Kasiąże myśląc o tym, zrozumiał wreście że ją kocha nad życie i jest najważniejsza i tylko ona gdy spotkał nawet tysiące takich róż, ale jego róża mówiła przecież że jest jedyna ma świecie? Tak z jego strony była to prawda którą powiedział do tych róż" Wcale nie jesteście podobne do mojej róży,jesteście piękne ale próżne jesteście jeszcze niczym. Owszem zwykły przechodzeń powiedziałby że moja róża jest taka sama jak wy...itp.
sory nie pamiętam tego zbytnio<---A to właśnie co ci wycytowałam musiałam się nauczyć ale to jest tylko tego malutka część;)

A i z tym oswojeniem to o tym lisie;pJak on mu mówił że niech podchodzi powoli i takie tam.... Licze na to że się przyda;)
1 1 1