Odpowiedzi

2010-04-03T08:56:36+02:00
Ania Shirley to główna bohaterka powieści. Po utracie rodziców znalazła się w Nowej Szkocji w śierocińcu. W wieku 11 lat przyjechała na zielone wzgórze. Ubrana była w bardzo krótką , wąską i brzydką sukienke z szaro-żółtej szorstkiej wełny. Na głowie miała wyblakły brudny kapelusz marynarski, z pod którego opadały na ramiona dwa bardzo grube, czerwone jak ogień warkocze. Miała drobną, bladą, chudą i bardzo piegowatom tważyczke, szerokie usta i duże zmieniające barwe oczy, to zielone, to znowó szare, Ania była zręczna, posłuszna, chętna do pracy i pojęta. Głuwnom jej wadę stanowiła pena słabość do wpadania za dumę. Według mnie Ania była dobra dla ludzi, opiekowała się wychownakami z sierocińca. Była rozczepana dużo czytała wierszy.


sory za błędy:)
16 4 16
2010-04-03T09:10:23+02:00
Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery ''Ania z Zielonego Wzgórza''. Ma 16 lat, a jej rodzice zmarli na poważną chorobą, gdy dziewczynka miała jedynie 3miesiące. Mieszkała u rodziny Thomas, jednak z czasem została przeniesiona do państwa Hammond, a potem do Sierocińca. Właśnie stamtąd Mateusz przywiózł ją na Zielone Wzgórze. Nieopodal nowego domu Ani było jeszcze jedno wzgórze zwane Sosnowym, na którym mieszkała Diana Barry - dziewczynka, która szybko stała się przyjaciółką Ani. Obecnie bohaterka uczęszcza do seminarium.
Mimo, że gdy Ania była małą dziewczynką nie była bardzo ładna, a chłopcy wołali na nią 'Marchewka' to z biegiem czasu do 16 roku życia zmieniła się w bardzo ładną dziewczynę. Jej włosy zrobiły się kasztanowe i w połączeniu z szarozielonymi oczami i szerokimi ustami wyglądała kapitalnie. Miała bardzo zgrabną sylwetkę i inteligentny wyraz twarzy. Zaczęła się ubierać modnie i gustownie, ale nadal skromnie.
Po pięcioletnim pobycie u Maryli i Mateusza Ania bardzo wyładniała oraz spoważniała. Nabrała rozsądku, myślała kilka razy przed zrobieniem czegoś i wybierała najrozsądniejsze rozwiązania. Dziewczyna stała się odpowiedzialna, potrafiła również sama decydować o swoim życiu i losie. Większość wad zamieniły się w zalety, nauczyła się współżycia w rodzinie. Wybaczyła Gilbertowi błędy z przeszłości.
Moim zdaniem Ania jest bardzo pozytywną postacią, która zasługuje na prawdziwą rodzinę, przyjaciół. Bardzo chciałabym poznać kogoś takiego w swoim życiu i się z nim zaprzyjaźnić.
8 3 8