Napisz,która scena najbardziej Ci się podobała z życia Ojca Pio ??
(jaki on był mozecie opisac o jak odgonil szerszenie od drzew....,albo co innego,komu pomógł...)ja ogladalam film pt."PADRE PIO" i mam opisac scenke ktora mi najbadziej utkwila w pamieci..nie wiem za b.jak to napisac;/mysle ze mi pomozecie licze na wasza pomoc.. ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T23:35:59+01:00
Święty Pio lub Pius z Pietrelciny, wł. Francesco Forgione, znany jako Ojciec Pio (ur. 25 maja 1887 w Pietrelcinie, zm. 23 września 1968 w San Giovanni Rotondo) – włoski prezbiter, kapucyn. Opisywano jego stygmaty i przypisywano mu zdolność uzdrawiania chorych i bilokacje. Głosił nauki religijne, jest uznawany przez Kościół katolicki za świętego.

1.Pierwszy zanotowany cud Ojca Pio wydarzył się w roku 1908. Mieszkał w tym czasie w klasztorze Montefusco. Jednego dnia Ojciec Pio zebrał w pobliskim lesie kasztany do torby i wysłał w prezencie do Pietrelcina do jego cioci Darii. Kobieta otrzymała kasztany, zjadła je, a torbę zatrzymała na pamiątkę. Kilka dni później szukała czegoś w szufladzie gdzie jej mąż zwykle trzymał proch do pistoletu. Był wieczór więc oświetlała sobie pokój świeczką. Nagle szuflada zapaliła się od świeczki, a od niej ciocia Daria. Szybko złapała torbę którą przesłał jej Ojciec Pio i przyłożyła do twarzy. Momentalnie, ból zniknął, a żadnych ran, blizn i poparzeń nie pozostało na jej twarzy.


jeśli chcesz więcej to znajdziesz na tej stronie:http://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/POLSKA_index.htm