Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T23:57:46+01:00
Wierzący
-Cóż chciałbym Ci zadać pytanie czy wiesz kim jest ateista?
Ateista
- Tak. daje to, co odbiera religia - wolność myślenia, głęboką duchowość. Ateizm umożliwia dyskusję, sprzyja tolerancji, stwarza przestrzeń wyboru
W.
- a Czy zastanawiałeś się nas tym co może Ci dać religia... Np. możliwość siły i wiary w siebie. Moim zdaniem wiara jest potrzebna ludziom ponieważ to ich zbliża... Kościół jest po to by rozmawiać z Bogiem.. nie zastanawiałeś się nad tym ?
A.
- Owszem , lecz Zastanawia mnie fakt twojego myslenia, ponieważ w Bibli jest napisane : " Gdzie dwóch się spotyka tam i ja jestem między nimi " ... Jak to się odnosi do kościoła ?
Moim zdaniem kościół jest komercyjnym szajsem! Dlaczego ? Spotkałeś się kiedyś będąc w kościele z faktem , że ksiądz choć raz nie mówi o pieniądzach ... biedzie kościoła .. i chwaleniu wszystkiego co za z tym związek ? .... Myslałem, że kościół toletuje zdanie innych ludzi ...
W.
- tak naprawdę nie chcesz wierzyć w coś co jest dobrą energią... Nie zawsze wszystkiego da się wytłumaczyć ja chodzę do kościoła by "łapać" dobrą energię a nie zastanawiac się dlaczego ona jest.

A
- Cóż wydaje mi się , że tak naprawdę nie masz jakich argumentów przytoczyć .... Powiem Ci jeszcze kończąc, że jak jużto wolę sobie sam usiąść o poczytać biblie... Zinterpretowac ją w taki sposób jaki sam chce a nie w taki jaki chce ksiądz.


fajny temat Mysle , że coś pomogłam :)
1 5 1