Odpowiedzi

  • zntt
  • Początkujący
2009-12-11T23:29:57+01:00
Polska musi zmagać się z niedoborem wody zdatnej do picia, mycia czy nawadniania pól. Czysta woda wciąż drożeje podobnie jak odprowadzanie powstałych z niej ścieków
By spełnić unijne standardy jakości, przez najbliższe 6 lat, kosztem 50 mld zł musimy wybudować lub zmodernizować 950 oczyszczalni ścieków oraz 25 tys. km sieci wodociągów i kanalizacji.

  • Użytkownik Zadane
2009-12-11T23:34:42+01:00
Nie tylko w Polsce powinniśmy oszczędzać wodę pitna,ale wszedzie,nie tylko z powodu zmian klimatu.Coraz wiecej ludzie zanieczyszcaja wode,marnuje czysta wode np. do mycia aut,a przeciesz dobrze mozna umyc auto deszczułką, wody się nie szanuje, w wielu miejscach brak porządnych kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Coraz wieksza temperatura powoduje coraz szybsze parowanie wody z rzek.Im mniej jest lodu na Arktyce, tym mniej światła słonecznego odbija się od lądu, a więcej jest pochłaniane przez wody oceanu.Jest tylko jedno rozwiązanie aby woda w Polsce nie zanikła to oszczędzanie, oczyszczanie i przywracanie naturalnych mechanizmów, które wodę w przyrodzie zatrzymują.