Napisz rozprawkę z tezą na temat "Na sukces trzeba zapracować"

1.Przemyślenie tematu
-Określ co oznacza sukces i czym jest dla ciebie
- Zastanów sie, dzięki czemu można stać się człowiekiem sukcesu.Weż pod uwagę czynniki takie jak: ciężka praca, szczęśliwy zbieg okoliczności, zapał, energia, entuzjazm i optymizm, cierpliwość, upór i konsekwencje w dążeniu do celu, kontakty z odpowiednimi osobami.
-Zdecyduj, które z wymienionych czynników mają większy wpływ na osiągnięcie sukcesu.

2.Zebranie odpowiednich przykładów.
- Zbierz informacje o osobach które uważasz za ludzi sukcesu (najlepiej o pisarzach, uczonych, sportowcach, przedsiębiorcach). Przeczytaj wywiady z nimi lub ich notki biograficzne.
-Przypomnij sobie którzy znani bohaterowie literaccy

3.Sformułowanie tezy
Istnieje wiele czynników wpływających na osiągnięcie sukcesów przez człowieka, jednak jedno jest pewne- aby było to możliwe, trzeba ciężko pracować.

4.Podanie argumentów i potwierdzenie ich przykładem
-Omów biografię wybitnego uczonego lub pisarza (np. Laureata Nagrody Nobla). Podkreśl, jak ciężko musiał zapracować na swój sukces.
-Opowiedz o życiu nieprzeciętnego sportowca (np. medalisty olimpijskiego). Określ w jaki sposób osiągnął sukces. Wskaż na znaczenie systematycznych treningów.
-Przedstaw- zaczerpnięte z wywiadów lub biografi- przykłdy ludzi, którzy zrobili karierę (np. wybitnych aktorów, muzyków, przedsiębiorców, dziennikarzy). Omów krótko ich drogę do sukcesu i trudności, jakie musieli pokonac
-Odwołaj się do przykładów postaci literackich oraz swoich doświadczeń. Opowiedz o osobie ze swojego otoczenia, która osiągnęła sukces. Podkreśl ile wysiłku w to włożyła.

5.Podsumowanie argumentów, sformułowanie wniosków i potwierdzenie tezy.
-Na podstawie zgromadzonych przykładów odpowiedz na pytania:
Jaka jest cena sukcesu? Z czego trzeba często zrezygnować, aby osiągnąć zamierzony cel?! W jaki sposób robienie kariery może wpłynąć na relacje z bliskimi?
-Wyciągnij wnioski

ROZPRAWKA POWINNA ZAJĄĆ 2.5 STRONY W ZESZYCIE

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T12:03:28+01:00Sukces można przedstawić jako pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia lub wcześniej obranego celu. Dla mnie sukces to spełnienie swoich marzeń, posiadanie dobrej pracy i spokojne, długie życie. Moim zdaniem, aby osiągnąć sukces, trzeba ciężko pracować, mieć energie, by pokonywać dalsze trudności, być optymistą i nie rezygnować, jeśli cos nam nie wychodzi. Czasem o sukcesie decyduje zbieg okoliczności. Wtedy z niewielkim wysiłkiem można zostać sławnym, wystarczy, że właściwa osoba jest we właściwym miejscu o właściwej porze. Potem wszystko zacznie się układać w drogę do sławy.
Wiele znanych osób miało ciężka drogę do sukcesu, która jeszcze się nie skończyła. Była ona głównie usiana skandalami. Wiele osób chce za wszelką cenę dojść do sukcesu, jednocześnie nie narobić się przy tym zbyt wiele, lecz w niektórych przypadkach bardziej sobie szkodzą niż pomagają. Mam na myśli dziewczyny, które wrzucają do Internetu swoje odważne zdjęcia myśląc, że w ten sposób zdobędą sławę. Niestety w wielu przypadkach zostają pośmiewiskiem. Jeśli chcemy być sławni, czasami musimy z czegoś zrezygnować, np.: z dawnych znajomości. Kariera ma również to do siebie, iż zapominamy o przyjaciołach i rodzinie, skupiamy się na tym, aby być coraz lepszym.
Jak dla mnie duży sukces osiągnęli moi rodzice. Włożyli wiele wysiłku, aby wychować mnie i moją siostrę na tolerancyjnych, uczciwych, życzliwych ludzi.
Istnieje wiele czynników wpływających na osiągnięcie sukcesu przez człowieka, jednak jedno jest pewne- aby było to możliwe, trzeba ciężko pracować.
43 3 43
2009-12-12T18:00:41+01:00
Sukces jest to rzecz , którą może osiągnąć każdy z nas . Jest to rzecz niesamowita do której dany człowiek może darzyć latami a nawet przez całe życie .
Sukces jest to dla mnie wspaniała rzecz która zasługuje na dobre miano . Każdy sukces powinno się szanować czy on jest większy czy mniejszy . Sukces możemy osiągnąć poprzez ciężką prace,zapał,cierpliwość i entuzjazm . Największy jednak wpływ ma ciężka praca która to może doprowadzić nas do wszystkiego czego pragniemy i co chcemy osiągnąć w naszym życiu .
Za ludzi sukcesu uważam słynnych pisarzy jak Brown czy też sportowców jak Pudzianowski . Oni dzięki swojemu zapałowi i cierpliwości osiągnęli sławę i sukces.
Wile ludzi myśli , że żeby osiągnąć sukces wystarczy się tylko postarać , jednak rzeczywistość jest całkiem inna . Okazuje się że żeby osiągnąć sukces trzeba dążyć do niego naprawdę długo .
Największym przykładem ludzi sukcesu są sportowcy , którzy to uprawiają różne sporty i ciężką pracą i długimi treningami dochodzą do takiej sprawności która daje im sukces . Tylko ich zapał do systematycznych treningów daje rezultaty .
Więc by osiągnąć sukces trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i wyrzec się wielu rzeczy i przyjemności . I dzięki wytrwałości możemy go osiągnąć . Daje on nam poczucie dumy i dzięki niemu możemy pomóc naszym bliskim , lecz niestety bywa też tak , że nasze stosunki mogą się pogorszyć przez brak czasu ...Powodzenia !
57 3 57
Za dużo powtórzeń słowa "sukces" :V