Uczen rozpuscil 30g siarczanu(VI) miedzi(II) (CuSo4) w 100g wody w temperwturze 40'C i stwierdzil ze otzrymal roztwor nie nasycony. drugi uczen rozpuscil w 200g wody w temp. 50"C 60g azotanu(V) potasu (KNO3) i rowniez stwierdzil ze roztwor jest nienasycony. Czy uczniowie poprawnie okreslili rodzaj otrzymanych rotworuw?

Rodzaj roztworu zostal blednie okreslony przez.................ucznia. Pierwszy uczen otrzymal roztwor...................................,poniewaz..............................................
Drugi uczen uzyskal roztwor...................................,poniewaz............................................


PILNE!!!!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

2009-12-12T14:33:11+01:00
Uczeń rozpuścił 30 g siarczanu(VI) miedzi(II) (CuSO4) w 100g wody w temp. 40 stopni C i stwierdził, że otrzymał roztwór nienasycony. Drugi uczeń rozpuścił 200 g wody w temp. 50 stopni C 60 g azotanu(V) potasu(KNO3) i również stwierdził, że jest to roztwór nienasycony. Czy uczniowie poprawnie określili rodzaj otrzymanych roztworów.?
Rodzaj roztworu zastał błędnie określony przez .....pierwszego....... ucznia.
Pierwszy uczeń otrzymał roztwór ........nasycony.................., ponieważ .................w tej temperaturze nie można rozpuścić już więcej CuSO4................................................................................ .
Drugi uczeń uzyskał roztwór ................nienasycony.........................., ponieważ ............mógł rozpuścić więcej substancji w tej temperaturze...............................................

chyba tak ;)
101 4 101