Odpowiedzi

2009-12-12T12:41:54+01:00
Bilbo Baggins był typowym domatorem . Pewnego dnia przyszedł do niego Gandalf , miłośnik przygód . Zaproponował hobbitowi podróż po skarby Smauga , który ukradł je krasnoludom . Początkowo hobbit wymigiwał się , nie był zainteresowany. Jednak na drugi dzień przyszli do niego nieproszeni goście , krasnoludy , a za nimi Gandalf , którzy u niego nocowali i rano , gdy ten jeszcze spał , zostawili mu list , w którym napisali, iż ma zjawic się pod barem . Stamtąd wyruszyli .Spotkało ich wiele ciekawych oraz niebezpiecznych przygód , m.in. z trollami , pajakami , elfami oaz goblinami. Na szczęście pokonali ich wszystkich .
Wreszcie dotarli do zamku smoka , którego później zabił Bard . Gdy dowiedzieli się o tym , poszli do zamku po skarby . Jednak ludzie z miasta , gobliny , elfy i inne stwory też chcieli skarby i przybyli pod zamek . Na szczęście zabraly je krasnoludy .
Nieszczęsliwie jednak historia ta zakonczyla sie dla Thrina , który przepłacił ją życiem . Krasnoludy przejęły od tej pory zamek , a hobbit wrocil z Gandalfem do domu.
51 3 51