Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T13:14:34+01:00
,,Katyń? to film znanego na całym świecie zdobywcy Oskara, Andrzeja Wajdy. Muzykę skomponował Krzysztof Penderecki. Wprowadza ona nas w nastrój i wiernie oddaje uczucia zawarte w filmie. Bardzo dobrze zostały wykonane zdjęcia przez Pawła Edelmana. Piękno dodali także m.in. scenograf: Magdalena Dipont, dekorator wnętrz: Wiesława Chojnowska, charakteryzator: Tomasz Matraszek. Scenariusz został napisany przez Andrzeja Wajdę, Władysława Pasikowskiego, Przemysława Nowakowskiego na podstawie książki Andrzeja Mularczyka ,,Post Mortem?. Doborowa obsada (miedzy innymi Jan Englert, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Artur Żmijewski, Maja Ostaszewska, Paweł Małaszyński i Magdalena Cielecka) może przyciągnąć do kina wiele osób. Wszyscy bardzo dobrze odegrali swoje role. Można wiec powiedzieć, ze gwiazdorska obsada jest dużym plusem w tej produkcji. Dla reżysera Andrzeja Wajdy temat Katynia był szczególnie ważny. Jego ojciec był oficerem Wojska Polskiego, który został zamordowany przez Sowietów w 1940 roku. Matka do końca życia nie przyjmowała do świadomości śmierci męża. Miała nadzieję, że powróci z niewoli. Dlatego ?Katyń? Wajda zadedykował właśnie rodzicom.
Film opowiada nam o okrutnej zbrodni katyńskiej, której ofiara są polscy oficerowie pomordowani podczas II wojny światowej przez NKWD. Ale jest to opowieść nie tylko o mordach w lasach katyńskich, ale i o losach rodzin czekających na powrót ich bliskich z niewoli.
2 3 2
2009-12-12T13:16:34+01:00
"Katyń" w reżyseri Andrzeja Wajdy to to film gatunku dramatu historycznego.Muzykę przygotował wybitny Krzysztof Penderecki.Dokładnie wiedział jak stworzyć dobrać muzykę, aby oddać uczucia zawarte w tym filmie. Równie dobrą pracę wykonał Paweł Edelman odpowiedzialny za zdjęcia do filmu. Reżyser zadedykował ten film swoim rodzicom.Film opowiada o polskich oficerach, którzy zginęli z rąk NKWD podczas masowych mordów w lasach katyńskich oraz o ich rodzinach czekających każdego dnia na powrót synów, mężów, braci, ojców. Wszyscy dobrze odegrali i odnaleźli się w swoich rolach. Tu warto wspomnieć o wielu przesłaniach reżysera. Jednym z nich jest uświadomienie nas, młodego pokolenia, ilu ludzi musiało zginąć, byśmy teraz mogli żyć w wolnej Polsce. Jak tragiczne były losy żołnierzy, ich rodzin, które czekały na ich powrót każdego dnia przeżywając nieludzką niepewność.
1 4 1