Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T20:44:36+01:00
Dekalog, czyli Przykazania Boże, to zbiór podstawowych zasad moralnych, kierujących się do nas i do naszego odniesienia w stosunku bliźnich oraz Boga. Jest kanonem wiary.
Przykazania kościelneto także normy moralne, ale bardziej szczegółowy ukierunkowane, odnoszące się do liturgii i Kościoła. Wynika ona z przynależności katolika do Kościoła i wierze w naukę biskupów, księży.
Oba zbiory zasad, przykazań, wzajemnie się przenikają. Przestrzeganie tych zasad nie tylko pogłębsza naszą wiarę, polepsza nasz stosunek do bliźnich i samego siebie, przykazania kościelne pomagają nam w pełni uczestniczyc w życiu kościoła i liturgii.
2 2 2
2009-12-12T21:51:25+01:00
Według mnie DEKALG i PRZYKAZANA KOŚCIELNE są tak samo ważne i oby dwa są potrzebne. Dekalog czyli inaczej prawa które musimy przestrzegać służą do tego abyśmy żyli godnie i z szacunkiem do innych osób, a zwłaszcza do Boga. Po to Nasz stwórca dał nam te przykazania abyśmy ich przestrzegali i przez to żyli w zgodzie z innymi ludźmi.
Natomiast Przykazania Kościelne są po -jak sama nazwa wskazuje- aby pokazać nam jakie mamy przykazania<obowiązki> wobec Kościoła. Po ich treści można wywnioskować że przykazania te mówią co powinniśmy robić dla wspólnoty Kościoła abyśmy nie oddalili się od niego.
Tak więc Dekalog i Przykazania Kościelne są bardzo ważne dla wspólnoty kościoa i nie można żadnego wykluczyć ...


Pozdrawiam :)
3 3 3
2009-12-12T22:16:23+01:00
Dekalog Są to najważniejsze przykazania za życia Mojżesza. Do dzisiejszych czasów wiele się pozmieniało dlatego też wprowadzono przykazania kościelne , które uzupełniają Dekalog. Uzupełniają dlatego iż kiedyś takich grzechów nie da rady było popełnić jakie można popełnić dziś .
2 1 2