Młodzi ludzie często narzekają na ograniczanie ich wolności osobistej przez społeczeństwo spróbuj sobie wyobrazić i opisać funkcjonowanie społeczeństwa w którym każda jednostka może robić co chce. Ponieważ nie istnieją żadne ograniczeniaMa być co naj mniej na pół str A4

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T13:42:49+01:00
W każdym społeczeństwie istnieją normy i prawa, które obowiązują nas wszystkich. Często młodzi ludzie narzekają na ograniczanie ich wolności osobistej, jednak zastanówmy się jak funkcjonowałby świat bez ograniczeń narzucanych nam przez siłę wyższą.
Gdyby każdy robił co mu się rzewnie podoba zapanowałby chaos. Nie byłoby żadnego prawa powstrzymującego ludzi od kradzieży, bójek i wandalizmu. Nikt nie płaciłby rachunków i świat popadłby w ruinę. Dzieci nie słuchałyby rodziców, co miałoby fatalne konsekwencje w ich przyszłym życiu.
Prawo jest ważne aby kontrolować spokojne życie ludności, aby każdy wiedział gdzie jest jego miejsce, co mu wolno a co nie.
Funkcjonują też dobre normy prawne regulujące nasze swobody i chroniące nas przed np.kradzieżą. Gdyby nie sądy nigdy nie rozwiązalibyśmy poważnego konfliktu. Ludzie czuliby się bezkarni.
Uważam, że wolność osobista jest ważna, jednak ograniczenia muszą istnieć aby prowadzić spokojne życie.
1 1 1