Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T15:13:29+01:00
Spróbuję podjąć się obrony oskarżonego.
Uważam, że Jacek Soplica był niesłusznie okrzyknięty zdrajcą narodu Polskiego. Głównym zarzutem było pozbawienie Stolnika Horeszki życia. Zapewne jest to czyn haniebny, ale Jacek nie był w pełni świadom swoich czynów. Był on pijany i rozwścieczony decyzją Stolnika. Najważniejszy jest jednak fakt, iż Stolnik mu przebaczył, czyniąc znak krzyża.
Jacek Soplica dokonał wielu bohaterskich czynów w bitwach, poświęcenie to odbiło się licznymi urazami na jego ciele. Uratował również Tadeusza i Hrabiego przed niedźwiedziem, Gerwazego przed śmiertelnym strzałem, Jacek zasłonił go własnym ciałem!
Przywdział habit, nazywając się Robakiem - poświęcił się Bogu wybierając życie zakonne, pełne wiary, modlitwy i spokoju.
Podczas odpokutowania swoich grzechów Jacek całkowicie się zmienił. Ze skorego do bójek hulaka zmienił się w spokojnego, dobrego człowieka.
Sądzę, że Jacek zmazał swymi chwalebnymi czynami grzechy przeszłości. Uważam, że Jacek jest niewinny, gdyż nie każdy umiałby przyznać się do błędu i całkowicie nawrócić.

Mam nadzieję, że pomogłam.
10 4 10