Odpowiedzi

2009-12-12T15:30:51+01:00
Ludzie myślą, że my, młodzież, potrzebujemy autorytetu, ponieważ w dzisiejszych czasach tyle mówi się o zachowaniu nastolatków; że palą papierosy, piją alkohol i sięgają po narkotyki.
Z jednej strony powinniśmy mieć kogoś za wzór. Kogoś, kto jest dla nas ważną osobą. Podążamy śladami sławnych ludzi. Często są to osoby z kolorowych magazynów, ekranów telewizorów. Piłkarze, piosenkarze, aktorzy. Wiele się o nich słyszy. Czasem wiemy o nich więcej, niż ich rodzina. Jednak kiedy ktoś jest zbytnio zapatrzony w jakąkolwiek gwiazdę, chce być taki jak ona. Zmienia wizerunek, fryzurę i styl ubierania się. Nie ważne, że źle czuje się w takiej "skórze". Ważne, że jest jej kopią. Po jakimś czasie przejmuje również wiele zachowań. Wszelkie nałogi itp. A to tylko dlatego, że nam się podoba. W XXI wieku jest znacznie mniej osób, na których można się wzorować. Kiedyś było ich więcej. Może dlatego tak wyglądał świat dawniej, a tak jest teraz?
Z drugiej strony większość dąży do tego, by być oryginalnym. Nie wiem, jak reszta, ale mnie się wydaje, że niektórzy chcą być "kimś" właśnie poprzez udawanie kogoś sławnego. Przecież nie o to chodzi. Aby stać się wyjątkowym, owszem, można mieć autorytet, jednak nie powinniśmy żywcem kopiować jego życia.
Podsumowując, stwierdzam, że każdy może mieć swój własny autorytet. Jednak ważne jest, aby dalej być sobą.