Odpowiedzi

2009-12-12T15:32:20+01:00
Zadajemy sobie pytanie,Czy człowiek wierząc w Jezusa ma prawo grzeszyć?
Często nie wiemy co odpowiedziec.W takich sytuacjach warto zatrzymac sie na chwile i nie biec juz w tej ciagłej gonitwie ludzi i chociaz raz zastanowic sie i odpowiedziec na to pytanie.
Więc myślę,ze człowiek moze popełniac błędy,grzeszyć,ale potem bardzo załować tego co zrobił i chciałby to naprawic.Takimi staraniami Jezus zawsze wybacza,chodź ludzią przychodzi to trudno,wybacznie innym.
Także kiedy mamy dobre serce,lecz grzeszymy warto wtedy zastanowic sie jakby mozna było to naprawic,bo przeciez Jezus ma dobre serce tak jak inni ludzie na Ziemi i próbuje zrozumiec i wybaczać tym co zgrzeszyli.
Z grzeszeniem ludzi jest jak z grzechem pierworodnym pierwszych ludzi,którzy zgrzeszyli,ale potem żałowali tego co zrobili.Kiedy w ludziach obudzi się ta dobra cząstka ich i zaczną czynic dobro napewno Jezus zacznie wybaczac tym co zgrzeszyli.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T15:31:50+01:00
Myślę iż nie ma ludzi którzy by nie grzeszyli , każdy ma do tego prawo ,ponieważ jesteśmy tylko ludźmi. Grzeszyli nawet ludzie święci. Przypomnijmy sobie gdy św.Piotr wyparł się ,że jest uczniem Jezusa zgrzeszył wypierając się swojego mistrza a jednak Bóg i Jezus mu wybaczyli. Syn Boży nawet to przewidział i powiedział do św.Piotra "zanim zabrzmi trzeci kur wyprzesz się mnie" na co św.Piotr odpowiedział ,że nigdy się go nie wyprze. Bóg przestrzega nas przed grzechami ,lecz pamiętajmy jesteśmy tylko i wyłącznie ludźmi i Bóg to wie sam nas takich stworzył. Trudno w dzisiejszych czasach nie grzeszyc w okół nas jest pełno zła i nie raz trudno go unikac ,lecz potem gdy przyjdziemy do domu klękamy przed snem modlimy się i prosimy Boga i jego Syna żeby nam wybaczyli naszą ludzką głupotę. Lecz nie za wszystko można Boga przeprosic ,bo pamiętajmy cze pan Bóg nas kocha i stara nam się wybaczyc ale musi byc też sprawiedliwy bo jest Królem całego świata i nie raz musi też nas ukarac. Lecz my dalej wierzymy choc ciągle popełniamy te same błędy.
2009-12-12T15:42:55+01:00
Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, w szóstym dniu, był ukoronowaniem wszystkiego co Pan stworzył. Od tego dnia każdy z nas stał się dzieckiem bożym i na zawsze nim pozostanie. Czy ma prawo grzeszyć prawdziwy chrześcijanin? Napewno nikt specjanie nie grzeszy, ludzie kradną, bo nie mają co jeść, napadają, bo są w trudnej sytułacji materialnej. Ale nie oszukujmy się to, że ktoś potrzebuje pieniędzy nie usprawiedliwia go w kradzieży, przecież ten czyn to grzech ciężki. Ludzie nie mają serc z kamienia i jeśli potencjalny grzesznik poprosi o wsparcie swoich braci i siostry, ten z pewnością nie odmówi. Jeżeli odmówmy pomocy potrzebującym, to tak jakbyśmy odtrącili samego Boga. Człowiek to istota grzeszna, nie ma ludzi nieomylnych, każdy popełnia jakieś błędy, ale sztuką jest przyznać się do pomyłki i naprawić błąd, aby z czystym sercem stanąć przed obliczem najwyższego. Wiara góry przeniosi, to właśnie wiara sprawia, że jesteśmy wyjątkowi, miłość Jezusa do ludzi jest ogromna, to właśnie on umarł za nas na ktrzyżu. Miłość Jezusa do ludzi jest ogromna, a jeśli na wspólnej więzi Chrystusa i człowieka pojawi się szatan, który skusi dusze człowieczą, to pokonanie pokusy, naprawienie grzechu, przyznanie się do blądu umocni więzi człowieka i Jezusa.