Odpowiedzi

2009-12-12T15:39:45+01:00
Ebenezer Scrooge z "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa żył w XIXw. w Londynie. Pracował w kantorze, który prowadził. Ebenezer był już starszym mężczyzną ze zmarszczonym czołem, spiczastym nosem i podbródkiem.
Najczęściej ubierał się w: koszule, surdut, krawat i spodnie.
Scrooge był człowiekiem bardzo nerwowym łatwo wpadajacym w złość. Jego skąpstwo przekraczało wszelkie granice. Szczególnie nienawidził świąt Bożego Narodzenia, a gdy czegoś nie potrafił wytłumaczyć, nazywał to "głupstwem".
Jak na tamte czasy był bardzo bogaty, ale nie umiał wydawać tych pieniędzy. Po prostu je oszczędzał. Najgorsze jest jednak to, że nie dzielił się z ludźmi którzy naprawdę byli w potrzebie. Jego twardość udzielała się szczególnie w interesach, albowiem nikt nie ugiął się jego stalowej dłoni. Bohater powieści miał swoje zdanie i nigdy go nie zmieniał.
W kantorze Ebenezera pracował buchalter, Bob Cratchit zarabiający jedyne 15 szylingów tygodniowo. Jego szef nie utrzymywał z nim prawie żadnych kontaktów.
Najbliższą rodziną Scrooga był jego siostrzeniec Fred. Człowiek ów należał do osób bardzo przyjacielskich, z dużym poczuciem humoru. Łatwo nawiązywał kontakty, ale z jego wujaszkiem mu nie wychodziło. Odczułem nawet, że Scrooge nie chce nawiązywać nowych znajomości. Jego jedynym przyjacielem był były wspólnik, Jakub Marley który zmarł przed siedmioma laty.
Uważam, że główny bohater "Opowieści wigilijnej" to mężczyzna, który w jakiś sposób uprzedził się do całego świata i nigdy nie zaufa ludziom żyjącym na nim. Na szczęście z pomocą przyszły mu zjawy, które odmieniły jego życie w każdym calu.
2009-12-12T15:39:49+01:00
- zimny
- egoistyczny
- myślał tylko o pieniądzach
- nie kochał ani nie lubił nikogo
- nienawidził świąt
- był człowiekiem samotnym lecz nie potrafił się do tego przyznać