Odpowiedzi

2009-12-12T16:55:52+01:00
Telewizja pełni obecnie bardzo ważną rolę w życiu ludzkim. Każdy teraz korzysta z jej dobrodziejstw. Zapewnia ona nie tylko rozrywkę ale również dostarcza mnóstwa informacji z całego świata. Dorośli dzięki niej mogą zapomnieć o problemach i w pełni oddać sie jej wyidealizowanym obrazom. Najbardziej powszechnym typem programu już od wielu lat są seriale które są niezwykle szkodliwe, podobnie z resztą jak gry komputerowe którym oddają się w szczególności młodzi ludzie. Kiedyś tak nie było. Ludzie uciekali od świata realnego przy książkach. Pewien bohater literacki - Don Kichote własnie przez nie zapragną zostać rycerzem. Niestety w kasiazkach z tamtego okresu jak i w operach mydlanych i grach komputerowych, które ciesza sie teraz niezwykłą popularnością, nie odnajdziemy realnego świata. Wszystko jest tam przedstawione w zupełnie inny sposób, oraz bardzo często sa to opowieści nie mające nigdy miejsca, są całkowicie wymyślone. Ich autorzy tworzą je w sposób zrozumiały dla odbiorcy i mimo że moze wydawac się bardzo realny nie koniecznie musi taki być. Szlachcic (nie czytałam całej książki omawialiśmy tylko fragmenty, nie wiem czy na pewno był szlachcicem - musisz sorawdzic ;) ) zatracał sie w opowieściach o cudownych rycerzach przez co przestał odróżniać świat prawdziwy od tego z ksiazek. Podobnie jest z obecnymi ludźmi którzy żyją serialami i grami komputerowymi. Opery mydlane pokazują życie w taki sposób aby zapewnić sobie jak najwieksza oglądalność. Nie można żyć tylko nimi, czego potwierdzeniem moze być historia Don Kichota, który za bardzo wierzył w to co czytał. W życiu rzadko zdarzają sie sytuacje w których w ostatniej chwili ktoś rozbrajał bombę albo w ostatniej sekundzie pojawiał sie ktoś znikąd aby uratować nasze życie. Nie możemy wierzyć we wszystkie takie historie, które kiedys były zastępowane przez opowieści o smokach i potworach z którymi walczyli wojownicy. Bohater ksiązki ( zapomniałam kto ja napisał chyba coś na C, albo nie..., na pewno w zeszycie masz ;) ) [wstaw tutaj jego imię i nazwisko] Uwierzył w to, że on również może przeżyć taką przygodę, a następnie zaczął widzieć wyimaginowanych wrogów oraz z nimi walczyć. Pomimo tego iż wykazał się odwagą nie odróżniał przez wszystkie przeczytanie ksiazki świata realnego od wymyslonego przez pisarzy. Podobnie moze stać się z osobami które poświecają wiele czasu na grę na komputerze. Ludzie tacy często stają się bardzo brutalnie i podobnie jak Don Kichote odsuwają się od ludzi (zaryzykowałam z tym stwierdzeniem bo akurat tego fragmentu nie czytałam ale chyba mogło tak byc ;) Jak nie to wykresl to :podobnie jak don kichote ;) ) i zaczynają żyć we własnym świecie. Po niedługim czasie również mogą postrzegać ludzi tak jak są przedstawieni w grach i jak szlachcic przestać patrzeć realnie na świat.

Mozesz jeszcze dodać coś z innego przykładu literackiego bądź zakończyć na tym

CDN (opcjonalny)
Podobne zdanie na ten temat ma Wisława Szymborska która w jednym ze swoich wierszy zwraca czytelnikowi uwagę na to jak bardzo telewizja może zaślepiac oraz jak nieprawdziwy obraz świata przedstawia. Przestrzega również jak duze mogą być skutki zbyt długiego oglądanie telewizji. Uważam, że w XXI wieku problem ten dotyczy też komputerów, a w szczególności gier dla młodych ludzi

Jeśli wybierzesz moją pracę i sprawdzi ją nauczyciel to bardzo proszę o wskazanie moich błędów ponieważ ćwiczę do olimpiady i jak na razie nie za dobrze mi idzie także ... :/ wszelkie uwagi od Ciebie również mile widziane ;)
Pzdr