Odpowiedzi

2009-12-12T15:58:28+01:00
Szanowny Panie Profesorze Nauk Humanistycznych ! ;))

Zwracam się z ogromną prośbą o zmianę terminu sprawdzianu z języka polskiego. Fundamentem naszego dobrego wyniku jest praca, na którą, zwłaszcza w okresie przedśwątecznym, mało jest czasu. Między uczniami naszej klasy ( i nie mam na myśli portalu internetowego) istnieje pewna wyraźna analogia. Nikt znas nie jest antytezą - uczniem przygotowanym - te dwa wyrazy, niestety, wykluczają się. Prawdopodobnie większość z nas cierpi na aplazję szarych komórek. Dodatkowo jeden z uczniów dezinformował resztę twierdząc, iż pracy klasowej nie będzie.
Tym samym obiecujemy, że pisząc test w przyszłym terminie (miejmy nadzieję w dalekim czasie), zrobimy furorę, nie będziemy się dąsać, ni kaprysić.
Moją prośbę kończę cytatem Władysława Grzeszczyka, wspaniałego polskiego satyryka: "Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości."

Wyrazy wielkiego szacunku

i całusy !

Przewodniczący klasy
2009-12-12T16:07:21+01:00
Szanowny/a pani/e (imię i nazwisko) Jako przewodniczący klasy(nazwa klasy) chciałbym poprosić pana o przełożenie dzisiejszego sprawdzianu na dzień jutrzejszy ponieważ byliśmy cały ubiegły tydzień na zielonej szkole i nie mieliśmy okazji się nauczyć na zapowiedziany test. Biorąc pod uwagę pańską /pani wyrozumiałość liczę na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby... ;)