Odpowiedzi

2009-12-12T17:23:56+01:00
Mary miała ciężkie dzieciństwo. rodzice nie opiekowali się nią. jedyną osobą, które czuwała nad nią, była jej opiekunka, a raczej służąca - Ajahmary nie była samodzielna, pomagała jej Marta. sierota była smutna, skryta, złośliwa i kapryśna. była bardzo ciekawska i dzięki temu odkryła Tajemniczy Ogród i swego kuzyna Colina. nie znosiła, kiedy ktoś miał podobne cechy charakteru, jak ona dziewczynka całe dnie spędzała w ogrodzie, przychodziła do domu tylko na posiłki, które zaczęły jej smakować.jej twarz się ożywiła i nabrałakolorówwłosy stały się ładniejsze i co najważniejsze, na twarzy Mary zagościł uśmiech. to dzięki jej kaprysom colin wyzdrowiał.chciała pogodzić wuja z kuzynem i jej się to udało. zyskała nie tylko przyjaciół, ale również miłość wuja. Myślę , że Mary lennox to bardzo interesująca postać. zaszła w niej przemiana na lepsze. miała wady, ale zalet było więcej. chciała być kochana, potrzebna komuś i jej marzenie się spełniło.
46 3 46
2009-12-12T17:25:15+01:00
Mary Lennox jest główną postacią książki "Tajemniczy Ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett. W tej książce główna bohaterka (pochodząca z Indii) na początku historii jest niegrzeczną , niemiłą , samolubną, egoistyczną dziewczyną którą nikt nie kochał . Jej rodzice nigdy nie chcieli mieć dzieci , więc gdy Mary tylko się urodziła została natychmiast oddana indyjskiej służbie . Dziewczynka była zaniedbywana , chuda i bardzo chorowita jej skóra nabrała żółtawy kolor . Gdy rodzice dziewczynki zginęli podczas epidemii cholery Mary miała już 9 lat . Dziewczynka zostaje wzięta pod opiekę wuja(gdy przyjezdza na miejsce okazuje się ze wuja niema) Archibalda Cravena (jego żona była siostrą matki dziewczynki). Mary zamieszkała w Missethwaite Manor w Yorkshire w Anglii . W nowym miejscu nasza bohaterka zaczyna się powoli zmieniać , poznaje tu wielu ciekawych ludzi min. Dicka Sowerby''ego , Colina Cravena , ogrodnika Bena , oraz Martę młodą służącą .Mary musi sama sobie radzić z codziennymi obowiązkami takimi jak sprzątanie , ubieranie się i wiele innych , wcześniej gdy była jeszcze w Indiach wszyscy ją wyręczali nawet z najdrobniejszych zajęć .Mary wiele podróżuje po wielkim ogrodzie wuja , jej twarz zmieniła się , terasz jest miłą , grzeczną i kochaną dziewczynką , ma wielu przyjaciół . Na końcu książki nasza bohaterka spotyka się w końcu ze swoim wujem dzięki czemu zaznaje w końcu prawdziwej rodzicielskiej miłości
93 4 93
2009-12-12T17:25:37+01:00
Przemiana Mary Lennox, polegała na tym, że dziewczynka poznała smak przyjaźni dzięki temu stała się miła i uśmiechnięta, serdeczna.
46 2 46