Jak rozumiesz poszczególne prawa :
a.Prawo do zycia
b.prawo do godnosci
c.prawo do wolnosci
d.prawo d bezpieczenstwa
e.prawo do nietykalności osobistej
f.prawo do tozsamosi(obywatelstwa,imienia,nazwiska,wiedzy o własnym pochodzeniu,a powyzej 13 roku zycia do odmowy adopcji)
g.prawo do kontaktu ze swoimi rodzicami
h.prawo do ochrony zdrowia,zabezpieczen socjalnych
i.prawo do nauki
j.według praw,dzieckiem jest sie do momentu ukonczenia 18 roku zyia
k.prawo do uczestniczenia w roznych organizacjach i stowarzyszeniach (po ukończeniu 16lat)
prosze o dłuzsze wypowiedzi thx;]

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-12T17:35:34+01:00
Prawo do bezpieczenstwa -zawsze bezpieczna
prawo do wolnosci-mozna robic co sie chce
2 1 2
2009-12-12T17:47:03+01:00
A.Prawo do zycia - każdy człowiek ma prawo żyć nikt nie może od tak sobie pozbawić życia drugiego człowieka. Za pozbawienia kogoś życia powinna być kara więzienia.

b.prawo do godnosci - każdy człowiek ma prawo do gosności, nikt nie możę go tego pozbawić

c.prawo do wolnosci - każdy człowiek ma prawo do wolnosci, nikt nie może pozbawić go wolności, z wyjątkiem włądzy sądowniczej w uzasadnionym powodzie. Człowiek ma prawo do wolności i tylko kiedy złamie prawo można go pozbawić wolności i może to tylko zrobić osoba do tego upoważniona.

d.prawo do bezpieczenstwa -każdy człowiek ma prawo do bezpieczenstwa, człowiek może czuć się bezpiecznie i może byc pewien, że nic mu się nie stanie.

e.prawo do nietykalności osobistej - nikt nie mozę naruszyć nietykalności osobistej. Jeżeli uważamy, że ktoś naruszył naszą nietykalność osobistą powinniśmy zgłosić to do odpowiednich organów.

j.według praw,dzieckiem jest sie do momentu ukonczenia 18 roku zycia -
Osoba do lat 18 jest uważana za dziecko według prawa z tych powodów, że nie umie jeszcze decydować w pełni o swoim życiu. Rodzice powinii zagwarantować mu pełna opieke do lat 18.

k.prawo do uczestniczenia w roznych organizacjach i stowarzyszeniach (po ukończeniu 16lat) - Każdy człówiek ma prawo do wolności słowa, czyli może wyrażać swoją własną opinię publicznie, nie obrażając prz tym nikogo, z tych powodów może zapisywac się do różnych oragaznizacji głoszących podobe do niego poglądy.

POZDRWIAM, MAM NADZIEJĘ, ŻE POMOGŁAM ;D
2 4 2
2009-12-12T17:50:52+01:00
1. Prawo do życia ,ma każdy i nikt nie jest w stanie nam go odebrać. Każdy nowo narodzony człowiek, nieważne kim jest czy Afrykańczykim czy Europejczykiem, ma prawo pozostać miedzy nami- ludźmi. Każde zabójstwo typu aborcja jest karalne i jest to słuszne posunięcie.

2.Prawo do godności, nikt nie może naruszać naszej godności, tzn uczuć. Które tak łatwo jest zranić.

3.Prawo do wolności- nikt nas nie może bezkarnie przetrzymywać, a mianowicie jesteśmy wolnymi obywatelami.

4.Prawo do bezpieczenstwa- służby państwowe typu policja, straż za zadanie mają nas chronić, we wszytkich spotykających nas sytuacjach.

5.Prawo do nietykalności osobistej- nikt nie może naruszać bez pozwolenia naszej strefy intymnej.

6.Prawo do tozsamości- każdy ma swoję dane osobowe, które wybierane były przez jego rodziców. W dorosłym już życiu mamy możliwości ich zmienienia.

7.Prawo do kontaktu ze swoimi rodzicami- rodzice są osobami w naszym życiu, które kochamy ponad wszystko, nawet jeśli wyrządzili nam jakąś krzywdę. Spotkania z nimi są ważne.

8.Prawo do ochrony zdrowia ,zabezpieczen socjalnych- pańtwo ma za zadnie chronić naszego zdrowia i w razie kłopotów finansowych otrzymujemy pomoc od władz, od karaju.

9.Prawo do nauki- każde dziecko musi uczęszczać do szkoły. Dany kraj pragnie mieć wykształconych obywatelów i z tego też powodu musimy chodzić do szkoły.

10.Według praw,dzieckiem jest sie do momentu ukonczenia 18 roku zycia- do 18 roku życia jesteśmy pod opieką rodziców, opiekunów bo nie bylibyśmy wstanie sami zadbać o naszą edukację, zdrowie, przyjemności, pożywienie.

11.Prawo do uczestniczenia w roznych organizacjach i stowarzyszeniach (po ukończeniu 16lat)- prawo to świadczy o tym że możemy wiedzieć co się dzieje w rządzie i na świecie.


1 5 1