Odpowiedzi

2009-12-12T20:11:07+01:00
Dawid i Goliat-Sprytem można pokonać nawet większego od siebie.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T20:13:19+01:00
Wybieram przypowiesc o synu marnotrawnym.
Mowi ona o synu, ktory odszedl od ojca, zabierajac caly ich majatek. Niestety, przepuscil on wszystkie pieniadze na drobnostkach i rzeczach niewartych tego, co za nie dal. powrocil on do ojca, spodziewajac sie wygnainia z rodzinnego domu. Jednak ojciec go przyjal. Starszy jego syn rozgniewal sie straszliwie, widzac, ze ojciec zajmuje sie bardziej synem, ktory go "zdradzil". Wtedy oujciec rzekl, ze trzeba sie weselic i cieszyc, ze twoj brat umarly, ozyl; zaginal i odnalazl sie.
Przypowiesc ta mowi nam, przestrzega nas, abysmy bez wzgledu na popelnione przez ludzi uczynki, wybaczali im. Tak czynil Chrystus i od wiekow wiadomo, ze nalezy go nasladowac.
2009-12-12T20:14:40+01:00
Przypowieść którą wybrałam nosi tytuł "Syn marnotrawny".
Opowiada ona o synu który, gdy dostaje swój majątek odwraca się od ojca. Wydaje wszystkie pieniądze, ciężko pracuje i postanawia wrócić do domu. Ojciec mimo wszystko przyjmuje go i wybacza wszystkie błędu. Gdy popełniamy grzech odwracamy się od Boga. Jednak gdy szczerze pragniemy przebaczenia, uzyskamy je. Tak więc Bóg wybaczy każdemu, bo nas kocha i wierzy w naszą poprawę. Według mnie ta przypowieść bardzo dużo nas uczy.