Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T00:07:50+01:00
Wielu ludzi nie zastanawia się nad tym w jaki sposób zanieczyszczają środowisko. Jeżdząc samochodem zatruwają powietrze spalinami. Freony przyczyniają się do powstawania dziury ozonowej w atmosferze. Wybuchy wulkanów i zmniejszanie się obszarów leśnych przyczyniaja się do zwiększenia ilości tlenku węgla w atmosferze.
Nikt nie wie zapewne jakie są skutki zanieczyszczeń. jednym z nich jest dziura ozonowa. Smog powstaje przez osadzanie się tlenku siarki i tlenku węgla wraz z parą wodną nacząstkach byłów i sadzy tworząc mgłę przemysłową nazywaną smogiem. Kwaśne opady i zwiększenie efektu cieplarnianego to kolejne skutki zanieczyszczen.
Przeciwdziałać zanieczyszczeniom można, ograniczając ilość tlenku węgla emitowanego do atmosfery, stosując tzw. czyste źródła energii, ograniczając ruch samochodowy i wprowadzając pojazdy elektryczne, filtry i odpylacze gazów przemysłowych. Obszary zielone to "pluca" miast. Ochrona zieleni, przede wszytskim lasów to pierwszy i najważniejszy krok do poprawy stanu środowiska.