Odpowiedzi

2009-12-13T10:30:39+01:00
Przypowieść o Siewcy

Przypowieść ''O Siewcy'' jest nauką skierowaną przez Jezusa do apostołów.Ziarna są tu symbolem słów.Niektóre ziarna spadły na drogę,inne na miejsca skaliste,zaś pozostałe między ciernie.Wśród ziaren były również takie ,które spadły na żyzną glebę i zaowocowały.
Podobnie jest ze słowami,które kieruje Bóg do człowieka.Są ludzie ,którzy nie chcą korzystać z nauki Bożej.Łamią oni przykazania i żyją w grzechu dla własnej wygody.Istnieją jednak i tacy,którzy słowa Jezusa analizują,zapamiętują i pragną rozsiewać Bożą miłość w życiu codziennym.Ludzie cii przyjmują slowo Boże niczym ziarno ,które w żyznej glebie wydaje owocny plon.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-13T10:40:02+01:00
Przypowieść o siewcy.

Sens przenośny

Ziarnem jest słowo Boże; ziemią- ludzie, którzy przyjmują odmienne postawy wobec głoszonych słów Bożych. Jedni odrzucają e, inni pałają słomnianym zapałem, który szybko się wypala, jeszcze inni są głusi na nie, gdyż otaczają ich przyjemności tego świata. Są także i tacy, którzy przyjmują słowo Boże i zachowują je w sercu, czynią dobro. Nauka moralna przypowieści głosi, że każdy z nas powinien być tą żyzną glebą przynoszącą plon.

jak chcesz to mogę napisac o sensie dosłownym
2 5 2