Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T13:58:12+01:00
W poniższej pracy rozważę myśl, czy władza i prawo stanowią podstawę dobrego państwa. Otóż uważam, że problem jest dość skomplikowany, a zatem chciałbym przedstawić argumenty i kontrargumenty.
Po pierwsze uważam, że prawo i władza stanowią podstawy dobrego państwa, ponieważ bez władzy i prawa państwo nie mogłoby dobrze funkcjonować.
Po drugie uważam, że władza i prawo stanowią podstawy dobrego państwa, bo jeśli państwo by nie miało żadnych praw to każdy mógłby robić co zechce.
Po trzecie uważam iż podstawą dobrego państwa jest władza i prawo, bo inaczej każda zbrodnia popełniona byłaby bezkarna i ludzie nadal by popełniali złe czyny.
Po czwarte władza i prawo to podstawa dobrego państwa, ponieważ dzięki władzy wiemy co trzeba robić, a czego nie. Prawo nam nakazuje danych rzeczy. Jeśli coś zrobimy to będziemy mieli do czynienia z władzą i prawem.
Podsumowując zebraną powyżej argumentację ośmielam się stwierdzić iż prawo i władza to podstawy dobrego państwa, bo bez nich państwo by nie istniało lub źle by funkcjonowało.
4 1 4