Odpowiedzi

2009-12-13T11:25:17+01:00
1) Nazywa się Ula Zalewska i jest córką doktora Zalewskiego. Jest jedną z głownych bohaterek powieści. Pestka jest jej przyjaciółką, natomiast Marian i Julek kolegami.

2) Marian o niej mówił:"Jest zgrabna i ma ładne włosy."

3) Ula jest nieśmiała i małomówna. Według Julka:"Wszystkiego się boi i nigdy nie wiadomo o co jej chodzi". Gdy poczuje się bardzo samotna wyciąga swój zeszyt i pisze w nim listy do swojej zmarłej mamy. Dlatego, że jest zamknięta w sobie nawet Pestce nie powiedziała o swoich problemach rodzinnych. Dla Zenka jest jedyna na świecie. Cechuje ją wrażliwość na kłopoty innych. Jest dyskretna i chętna do pomocy. Potrafi mieć własne zdanie na każdy temat.Nie poszła kraść jabłek.

4) Chętnie opiekuje się Dunajem ponieważ lubi zwierzęta.

5) Według Julka nie powinna należeć do załogi.
1 5 1
  • HBK
  • Początkujący
2009-12-13T14:44:28+01:00
Ula Zalewska, była przyjaciółką Pestki.Została wychowywana przez swoje ciotki, mieszkała z ojcem, z którym nie mogla znaleźć bliższego kontaktu.
Miała około czternastu lat.Nie była wysoka. Miała zgrabną i szczupłą sylwetkę. Dziewczynka miała bardzo ładne oczy, włosy również.
Urszula Zalewska była bardzo delikatną, skrytą, małomówną i nieśmiałą osobą, nie lubiała się zwierzać nawet przyjaciółce. Ula zawsze potrafiła udzielić komuś pomocy. Była bardzo uczciwą dziewczyną , oddała pieniądze przekupce, którą wzceśniej okradł Zenek. Potrafiła odróżnić dobre od złych rzeczy, nie dała namówić się. Dziewczyna podporządkowała się innym, jeżeli Pestka coś postanowiła, Ula zawsze ją popierała.


Może być ?
2009-12-13T15:30:46+01:00
*Ula Zalewska:jest córką doktora zalewskiego.Jej mama nie żyje. Jest jedną z głównych bohaterek powieści pt.,,Ten obcy''.
Jej przyjaciele to Pestka, Marcin i Julek oraz pies Dunaj, którego przygarnęła. Na początku był bardzo płochliwy ale z czasem się oswoił i bardzo polubił Ule;)

*Jest zgrabna,ma ładne włosy, miłą twarz, ładną cerę, jest miła, uczynna, uczciwa, dobrze wychowana,lubi pomagać innym, potrafi wysłuchać i pomóc innym,.
Jest jednak nieśmiała i małomówna. Zachowuje się dorośle więc według Julka wszystkiego się boi i nie można czasami zrozumieć o co jej chodzi.Kiedy czuje się samotna i sama wyciąga swój zeszycik i pisze w nim listy do swojej zmarłej mamy. Nikomu jednak o tym nie mówi bo jest zbyt zamknięta w sobie oraz się wstydzi. Nawet Pestce nie mówi o tym ani o swoich problemach w domu... .

2 4 2