Napisz rozprawkę:

Tematy Rozprawki:

- Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że podróże kształcą ? ( Na podstawie własnych doświadczeń i przykładów z życia podróżników )

- Czy mażenia są nam potrzebne ? ( Na podstawie własnych doświadczeń i przykładów z literatury i filmów )

Proszę wybrać jeden temat.

2

Odpowiedzi

2009-12-13T11:37:00+01:00
Moim zdaniem podróże jak najbardziej kształcą wszystkich ludzi.
Podróże kształcą pod tym względem, że gdy ktoś pojedzie do Anglii to wtedy przyswoi sobie język angielski, będzie mu łatwiej rozmawiać z anglikami.
Przykładem kształcenia jest także podróż do jakiegoś innego miasta, znanego, w którym jest wiele zabytków, świętych miejsc, ponieważ wtedy możemy się dowiedzieć co się działo w świątyniach w XIX wieku, zamki, w których znajdowali się rycerze.
Tego wszystkiego moglibyśmy się dowiedzieć i opowiadać to później innym. Tak samo zabytkowe rzeczy, także możemy się dowiedzieć co one znaczą.
Kiedyś byłam w Anglii, przed wyjazdem umiałam język angielski, ale nie profesjonalnie, dopiero gdy znalazłam się w Anglii zaczęłam lepiej mówić po angielsku poprzez słuchanie innych zamieszkałych w Anglii ludzi. Jeszcze więcej teraz umiem po angielsku mówić po powrocie. Tak samo mogę powiedzieć, że byłam w Czersku , gdzie widziałam zamek książąt Mazowieckich i dowiedziałam się jak tam było, zwiedzałam zamek oraz wchodziłam na wierze.
Dlatego mogę z pewnością stwierdzić, że podróże kształcą.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T11:40:30+01:00
- Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że podróże kształcą?
Tak, podróże kształcą. Kiedy wyjeżdżamy gdzieś możemy dowiedzieć się różnych rzeczy. Niktóre z nich mogą nam sie przydać w przyszłości, w szkole czy w pracy, kiedy wyjeżdzamy na wycieczkę klasową zazwyczaj jest jakiś przewodnik, który opowiada nam całą historię i jakieś ciekawostki dotyczące danego miejsca. Podróże kształcą, bo po nich wiem więcej niż przed wycieczką.
Kiedy wyjeżdżamy na długą wyciekczke, np na kolonie. Możemy dowiedzieć sie o kilku miejschach, jest anm to przydatne w życiu. Kiedy wyjechałam na kolonie dowiedziałm się wielu rzeczy, a kiedy wróciłam po wakacjach do szkoły, wtedy zaczeliśmy z histori omawiać kilka rzeczy, których dowiedziałm się na wyjeździe. Zasłynęłam w klasie wieloma ciekawostkami, a pani mnie pochwiliła.
Gdy wyjeżdżamy za granice możemy bardziej nauczyc się języka. Język nam się utrwali.
Dzięki tej podróży w szkole zapunktowałam u nauczyciela, więc stwierdznie, że podróze kształca jest prawdziwe.

- Czy marzenia są nam potrzebne ?

Marzenia w życiu odgrywaja ważną role, dzięki nim możemy przenieść się w krainę marzeń i odpłynąć w nieznane. Kiedy w życiu mamy problemy i mamy ochote ucieć gdzieś daleko udajemy sie w krainę marzeń. Wtedy humor nam sie poprawia. Bez marzeń świat byłby nudny i smutny. Ludzie często oddają sie marzenią. Gdu ktos marzy próbuje dotrzeć do celu. Uparcie idzie do wybranego celu. Dzięki marzeniom człowiek bardziej utwierdza sie w swoim marzeniu i dąży do niego.


Wybierz, która rozprawka jets lepsza. ;)
aaga97 ;p1 5 1